Header

76. nejvlivnější žena Česka vystoupí v Českých Budějovicích

Českobudějovické coworkingové centrum (cowo cb) ve spolupráci s organizací JCI South Bohemia pořádá přednášku na téma Bourání my´tů v podnikání. Pozvání na akci přijala Dita Přikrylová z Czechitas a Petra Plemlová z Unuodesign.

Téma, kolem kterého se bude cely´ večer točit, je Bourání my´tů v podnikání. První vystupující, bude Petra Plemlová, maminka čtyř dětí, která se poté, co zůstala s dětmi sama, rozhodla začít podnikat na internetu, kde prostřednictvím svy´ch eshopů unuo.cz a unuodesign.cz navrhuje a prodává látky, ze ktery´ch zároveň šije dětské funkční oblečení. Díky e-shopům, které mají obrat 3 miliony korun měsíčně, může Petra pomáhat dalším maminkám – zaměstnává jich kolem 30. Petra se loni umístila na 2. místě v soutěži Česky´ Goodwill (kategorie Osobnost), která oceňuje firmy, ktery´ch si lidé váží. Petra se během svého povídání pokusí vyvrátit my´tus, že s dětmi se nedá podnikat.

Druhou vystupující bude Dita Přikrylová, kterou ředitelka českého Google Táňa le Moigne označila za jednu z nejzajímavějších česky´ch digitálních žen. Dita vystudovala IT a během studií si uvědomila, jak málo holek se téhle oblasti věnuje a rozhodla se s tím něco udělat. Založila spolek Czechitas, ktery´ se věnuje vzdělávání holek v IT, a pomocí kterého bojuje proti zažity´m stereotypům, že IT je jen pro kluky. Dita se v minulém roce dostala do žebříčku Forbes 30 pod 30 a zároveň se stala 76. nejvlivnější ženou Česka. Kromě toho získala cenu Evropského občana. Během svého povídání se Dita „postaví“ my´tu, že holky do IT nepatří.

 

Akce se bude konat 11. 4. 2017 od 17:00 do 19:00 v  STAGE club&restaurant. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji na CB systemu: www.bit.ly/Vstupenky-Na-Business-Kotel. 

Více informací naleznete na uvedeném odkazu .

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..