Header

Rádio K2 i letos na Rádiorallye

V neděli 2. 4. 2017 skončil již 13. ročník mezinárodní soutěže internátních (vysokoškolských) rozhlasových studií a univerzitních rádií Rádiorallye 2017. Hostitelskou půdou se letos pro naše rádio stala Žilinská univerzita v Žilině na Slovensku, kam se na pět dní nastěhovalo kolem 150 mladých rádiových nadšenců ze Slovenské a České republiky a naše Univerzitní studentské rádio K2 na této akci nemohlo chybět. Soutěž se koná každoročně začátkem jara v předem vybraném městě Slovenské nebo České republiky. Minulý rok soutěž hostilo právě naše Rádio K2 a tímto poprvé Rádiorallye zavítalo do České republiky a to rovnou do Českých Budějovic. Letos se organizace zhostilo rádio Rapeš z Žilinské univerzity.

Rádio K2 se na letošním ročníku umístilo celkem sedmkrát na výherních pozicích, přičemž dvakrát dokonce na prvních místech v kategoriích Elektronická hudba a Beze slov – Můj osobní příběh. Za Rádio K2 byli na soutěž vysláni: Kamila Daňková a Kateřina Pokorná (Ekonomická fakulta), Štěpánka Ryklová (Filozofická fakulta), Jakub Novotný (Pedagogická fakulta), Jan Janík a Petr Vojta (Fakulta rybářství a ochrany vod), Václav Voska (Zemědělská fakulta) a Radek Muchna.

Soutěž Rádiorallye má své kořeny již v 80. a 90. letech minulého století. Zakladatelem soutěže je Ľuboš Kasala, který se stal ikonou Rádiorallye a mezi námi rozhlasáky je stále velmi oblíbený. Soutěž je rozdělena do 5 dní, přičemž každý den je jiný program. Středa je pravidelně příjezdním dnem s dlouhým přivítáním všech rádiáků s následnou velkou zahajovací párty. Naše kolegyně a kamarádka z rádia Rapeš s oblibou říká: „Však sa aj rok nevidíme, preto je potrebné to riadne osláviť!“. Čtvrtek je celý v režii hostitelského rádia, které pro tento den ostatním rádiím připraví speciální program a představí své univerzitní město a rádio. Pátek patří odposlechům soutěžních nahrávek v jednotlivých soutěžních kategoriích. Sobota se řadí k nejdůležitějším a nejaktivnějším dnům. Tento den se tým rádia snaží podat co nejlepší výkon během dvou soutěžních kategorií Fonorallye a LIVE vysílání, kdy témata těchto dvou kategorií se rádia dozvídají těsně před soutěží.

Na záznam LIVE vysílání všech rádií z letošního ročníku se můžete podívat ZDE. Pokud by Vás zajímalo více informací ohledně Rádiorallye, tak určitě jukněte SEM. A pokud budete mít chuť a čas, tak budeme moc rádi, když si nás zapnete http://www.radiok2.cz (máme i webku).

Přece jen, jsme tu pro Vás - rádio pro studenty Jihočeské univerzity.
Děkujeme všem fakultám a samotné univerzitě za veškerou podporu během výjezdu na tuto soutěž. 

Za Rádio K2, Radek Muchna.

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..