Header

Duben v čase

Aneb výběr několika desek z historie, které stojí za poslech.

*

13/4/1987 Fleetwood Mac – Tango in the Night           

Čtrnácté řadové album s názvem Tango in the Night populární britsko-americké rockové skupiny Fleetwood Mac vyšlo 13. dubna 1987 a stalo se pátým a do dnešních dnů posledním albem nejúspěšnějšího line-upu v historii kapely, který tehdy tvořili Stevie Nicks, Mick Fleetwood, Lindsey Buckingam, Christine McVie a John McVie. Historie Fleetwood Mac sahá až do roku 1967, kapela přerušila činnost po dvaceti osmi letech, aby se o dva roky později dala znovu dohromady.

Celou desku si můžete poslechnout zde

12/4/1992 L7 – Bricks Are Heavy  

Kvarteto amerických rockerek se dalo dohromady v polovině osmdesátých let a roku 1999 nahrálo šestou studiovou desku Slap-Happy, která se stala jejich poslední. O dva roky později se kapela L7 rozpadla. Nátlak fanoušků byl ale neúprosný, a tak se rockové dámy daly v roce 2014 znovu dohromady. Nový materiál si na své konto muzikantky sice nepřipsaly, ale i přesto vyprodávají kluby po celém světě dál. A na svých setlistech hrají i singly jako Everglade, Monster nebo Pretend We’re Dead, které se nacházejí na jejich třetí řadovce Bricks Are Heavy, která vyšla 12. dubna 1992.

Celou desku si můžete poslechnout zde

25/4/2012 Norah Jones – Little Broken Hearts           

Zpěvačka a textařka Norah Jones bude nejspíš navždy spojena se svým debutem Come Away with Me z roku 2002. Přesto stojí za pozornost její pozdější desky jako je například Little Broken Heart, která vyšla 25. dubna 2012. Kritici její pátý počin hodnotili vysoko a úspěch desky se odrazil i na prodejnosti alb takřka v celém světě.

Celou desku si můžete poslechnout zde

27/4/2012 Marina and the Diamonds – Electra Heart       

Svoje druhé studiové album pojala velšská zpěvačka a textařka Marina Diamandis, která je profesionálně známá jako Marina and the Diamonds, konceptuálně. Na desce Electra Heart spolupracovala s celou řadou producentů a textařů významných ve svém oboru popu, r&b nebo EDM, namátkou Liamem Howem, Gregem Kurstinem nebo Bennym Blanco. Možná i to přispělo k hitům, které okupovaly rádiové žebříčky po celém světě. Příznivcům elektropopu se určitě vybaví písně jako Primadona, Power & Control nebo How to Be a Heartbreaker. Marina se tímto počinem odklonila od své dřívější tvorby, ve které se věnovala indie popu/nové vlně. Tento experiment se jí vyplatil tak napůl, a proto se na další desce znovu ponořila do vod čistého popu.

Celou desku si můžete poslechnout zde

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..