Header

Květen v kostce

I květen byl bohatý na spoustu nových tracků. Pojďme se podívat na některé z novinek.

Mladičká švédská zpěvačka ZARA LARSSON odstartovala svoji kariéru v roce 2008, kdy v pouhých deseti letech vyhrála soutěž Talang, švédskou mutaci talentové soutěže Got Talent (u nás jako Česko Slovensko má talent). S prvním EP nazvaným Introducing přišla v roce 2013, o rok později vydala první dlouhohrající debut nazvaný 1 a 17. března tohoto roku vydala druhou studiovou desku nazvanou So Good. Z té teď přes videoklip vydala sedmý singl DON'T LET ME BE YOURS.

Kontroverzní MILEY CYRUS přišla s novým singlem. Píseň MALIBU vydala přes videoklip a určitě s tím potěšila všechny puritány. Singl je pilotním trackem z nového alba, ke kterému však žádné informace prozatím nesdílela.

Angličtí One Direction mají sice pauzu, ale samotní členové kapely rozhodně nezahálí. Třeba takový HARRY STYLE, jemuž 12. května vyšla debutová eponymní deska, která obsahuje celkem deset kousků a je streamovaná na jeho oficiálním Youtube kanále. V dubnu z ní sdílel singl SIGN OF THE TIMES, ke kterému na začátku května vydal videoklip.


 

Colson Baker, kterého fanoušci hip hopu znají pod jeho uměleckým jménem MACHINE GUN KELLY vydal 12. května třetí desku Bloom a v ten samý den z něj vydal klip k písni THE GUNNER.

Jedna z nejslibnějších hard rockových kapel 21. století, i tak lze charakterizovat americkou skupinu HALESTORM, která vydala před dvěma lety svoji třetí řadovou desku nazvanou Into the Wild Life. Teď z ní čtveřice vytáhla song DEAR DAUGHTER, který patří k tomu nejpomalejšímu, co kdy vydala, a natočila k němu videoklip.

Formace PRIMAL FEAR, která ve své tvorbě místí power metal, heavy metal a hard rock, vydává po sedmi letech svoje druhé živé album a k němu přihazují první živé DVD. Nejnovější počin bude navíc k dostání i na vinylu a blu-ray a nabídne i řadu bonusů, a to v podobě videoklipů a dokumentu. Druhou ochutnávku z Angels Of Mercy – Live In Germany pětice poslala ve formě songu THE END IS NEAR, který se původně nachází na loňském albu Rulebreaker. Primal Fear navštívili minulý rok festival Masters Of Rock a začátkem června se představí na partnerském fesťáku Metalfest v Plzni.


  

Metalcorová banda MOTIONLESS IN WHITE se v květnu skutečně činila! 5. května kapela vydala album Graveyard Shift, které posléze celé sdílela na svém Youtube kanálu. MIW vydali i dva singly, a to NECESSARY EVIL a ETERNALLY YOURS. V první zmiňované písni hostuje Jonathan Davis, frontman nu metalových průkopníků Korn. Možná i proto se při jejím poslechu posluchač neubrání pocitu, že právě částečně poslouchá nu metal. Na druhou píseň natočili MIW videoklip.


  

Death metaloví velikáni SUFFOCATION vydají 9. června svoji osmou studiovou desku, již dali název ...Of the Dark Light, ze které prozatím sdíleli dva singly. Ten druhý  nazvaný RETURN TO THE ABYSS vyšel právě v květnu a kapela ho sdílela přes textové video. Na desce se nachází celkem devět tracků.

Některé z písní budete moct slýchávat v éteru RK2. Jaké další novinky dramaturgyně Šárka vloží do archívu? Brzy se dozvíte více ;)

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..