Header

Červenec v kostce

Pojďme se podívat na několik novinek, které se v červenci vyrojily.

Zpěvačka a multiinstrumentalistka Amalie Bruun, známá pod uměleckým jménem MYRKUR, vplula do vod black metalové muziky v roce 2014, kdy si jí všimlo hudební vydavatelství Relapse Records. Pod touto velkou společností nahrála ještě tentýž rok eponymní EP a rok na to první dlouhohrající desku M. Nedávno se s producentem Randallem Dunnem zavřela do studií v Kodani a Seattlu a výsledkem se stalo album Mareridt, na němž najdeme patnáct písní, z toho jedenáct zpívaných v rodné dánštině a čtyři v angličtině. Myrkur z desky, která vyjde 15. září, vydala druhý singl ULVINDE. Za zmínku jistě stojí i poznámka, že Myrkur bude předskakovat islandské kapele Sólstafir, jejíž koncert u nás je naplánován na 11. prosinec v Praze.

AMON AMARTH, jedna z nejpopulárnějších kapel v oblasti death metalové hudby, vydala videoklip k písni THE WAY OF VIKINGS, která se nachází na zatím posledním albu Jomsviking (2016), které je vůbec prvním konceptuálním albem tohoto švédského kvinteta. Severští velikáni po roce přijedou opět na Moravu, kde se představí na festivalu Rock Heart, který se koná v prostředí moravskokrumlovské zámecké zahrady v termínu 18. až 19. srpna.

Vincent Damon Furnier, uměleckým jménem ALICE COOPER, nepolevuje ani ve svých téměř sedmdesáti letech! Šest roků od poslední desky vydává zbrusu nové album pojmenované Paranormal, jež nabízí skoro dvě desítky songů. Sbírka alb se rozšířila 28. července a ještě před vydáním celé desky Cooper nabídnul k poslechu singl PARANORMAL.

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..