Header

Srpen v kostce

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, hudebníci však ve své tvorbě nepolevují. Není se čemu divit, vždyť rozdávat radost pomocí písní – to musí být paráda! Tak se pojďme společně mrknout na některé novinky, které se v srpnu objevily.

A začneme úžasnou P!NK, která se konečně hlásí s novou deskou! Zpěvačka, jejíž vlastní jméno zní Alecia Beth Moore, fanoušky pořádně napínala – šestá studiovka The Truth About Love totiž vyšla v roce 2012. Nadcházející album nese název Beautiful Trauma a nachází se na něm třináct songů, v jehož čele stojí singl WHAT ABOUT US, který P!nk vydala na začátku měsíce. Cedlo vyjde 13. října.

V květnu jsme přinesli informaci o nové MILEY CYRUS. Tenkrát se ale žádné informace kolem nové desky nevyskytly, což se teď změnilo. Nejnovější album s pořadovým číslem šest zpěvačka z Tennessee nahrávala dva roky, dala mu název Younger Now a na setlistu najdeme dohromady jedenáct kousků. Album se na pulty dostane 29. září, a aby zpěvačka fanouškům zkrátila chvíli, poslala jim singl YOUNGER NOW.

Nejen postavou, ale i hlasem výrazná BETH DITTO, která se proslavila s indie rockovou kapelou Gossip, vydala 16. června svoji vůbec první sólovku, jíž dala název Fake Sugar. Mezi dvanáctkou písniček najdeme přes tři minuty trvající WE COULD RUN, ke které zpěvačka s křestním jménem Mary Beth Patterson natočila videoklip.

Kesha Rose Sebert, známá pod svým prvním jménem KESHA, strávila poslední měsíce natáčením nové desky. Třetí řadovku pojmenovala Rainbow a na trh ji uvedla 11. srpna. Deska nabízí dohromady čtrnáct skladeb, z nichž některé zpěvačka a skladatelka vypustila ještě před vydáním. Stalo se tak i v případech singlů HYMN a RAINBOW, které sdílela na začátku měsíce.

Čtyřčlenná banda HEY VIOLET poslala ze slunné Kalifornie pozdrav v podobě singlu HOODIE, který se nachází na druhém řadovém CD nazvaném From the Outside. Placka vyšla 16. června a obsahuje dvanáct songů dávající něco málo přes čtyřicet minut příjemné pop rockové muziky.

Mnichovská kapela EMIL BULLS si 29. září na své konto připíše další album. Novinka se jmenuje The Ninth Wave a je na ní čtrnáct písniček. Každá píseň má na desce i svou instrumentální podobu, dohromady tak album nabízí dvacet osm písní. V srpnu němečtí rockeři sdíleli singl nesoucí jméno desky, tedy THE NINTH WAVE.

Americká formace TRIVIUM, která několikrát zavítala i do Čech, přichází s novým albem. Nadcházející osmá řadovka The Sin and the Sentence vyjde 20. října. Kapela prozatím odhalila dva songy, první, stejnojmenný v červenci a druhý THE HEART FROM YOUR HATE v srpnu. K oběma natočila klip.

Některé z písní budete moct slýchávat v éteru RK2. Jaké další novinky dramaturgyně Šárka vloží do archívu? Brzy se dozvíte více ;)

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..