Header

Září v čase

Aneb výběr několika desek z historie, které stojí za poslech.

*

28/9/1992 The Prodigy - Experience

The Prodigy vtrhli na hudební scénu počátkem devadesátých let a prakticky ihned na sebe strhli velkou pozornost. 28. září 1992 vydali svoji debutovku Experience, která se okamžitě usídlila na předních pozicích hitparád elektronické muziky po celém světě. Od té doby patří The Prodigy mezi špičku žánru a každá jejich deska slaví úspěch.

Celou desku si můžete poslechnout zde

11/9/2001 Nickelback – Silver Side Up

Kdo by neznal kanadskou rockovou partičku Nickelback. Jedna z kapel, které se stávají terčem posměchu z jedné strany, na druhé straně však stojí četný zástup fanoušků. Nickelback vydali v září hned několik alb. 1. září 1998 to byla jejich druhá studiovka The State, která je udělala známějšími, nicméně celosvětový úspěch jim zajistila další deska, třetí řadovka Silver Side Up vydaná 11. září 2001. O dva roky později, 23. září 2003, vypustili čtvrtou desku The Long Road, kterou svoji pověst rockových hvězd potvrdili. My se blíže podíváme na průlomovou desku Silver Side Up. Ta se dostala na první místa žebříčků hned v několika zemích, kde se dokázala dlouho udržet (Kanada, Rakousko, Irsko, Nový Zéland, Velká Británie) a i díky tomu se stala několikrát platinovou. Z desky pochází singly How You Remind Me, Too Bad a Never Again, které se staly stálicemi koncertních setlistů.

Celou desku si můžete poslechnout zde

28/9/2004 Ciara – Goodies

Americká zpěvačka, skladatelka a tanečnice Ciara Princess Harris, která si v hudební branži R&B říká pouze svým prvním jménem, patří k těm, kteří byli – jak se říká – ve správný čas na správném místě. Před patnácti lety potkala producenta Jazzea Pha a hned dva roky na to, 28. září 2004, vydala svoji první desku Goodies, jejíž úspěch se jí dosud nepodařil překonat. Pochází z ní stejnojmenný megahit Goodies a singl 1, 2 Step. Velký úspěch zaznamenaly i další vydané singly – Oh a And I. Za zmínku stojí i fakt, že na albu hostují velké jména jako Missy Elliott, Ludacris a R. Kelly.

Celou desku si můžete poslechnout zde

Návrat na hlavní stranu

Další články, které by mohly zaujmout..