Header

Radůza v Metropolu

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 proběhlo vystoupení legendární české písničkářky a interpretky známé pod uměleckým přízviskem Radůza. Koncert se uskutečnil v divadelním sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích a  Radio K2 bylo samozřejmě u toho.

Atmosféra v sále působila od samého začátku posvátným až nábožným dojmem, pověstný špendlík by bylo slyšet upadnout, nicméně k tomuto typu komorního vystoupení střední velikosti to podle nás patří. Zpěvačka se na samotném začátku vystoupení omluvila, že je indisponovaná kvůli virovému onemocnění, nicméně na jejím výkonu to nebylo nijak znát a dávala do přednesu veškerou potřebnu energii.

Dramaturgicky tvořil výběr písniček jakýsi průřez celou Radůzinou mnohaletou tvorbou, takže podle nás si skutečně všichni přišli na své.

Shrnuto a podtrženo, jednalo se o mimořádně zdařilé vystoupení, na jehož kvalitu neměla proklamovaná zdravotní indispozice performerky žádný vliv. Určitě doporučujeme všem příznivcům tohoto a spřízněných žánrů a příště vyrazíme znovu.

 

Původně zamýšlený rozhovor bohužel nebylo možné z časových důvodů uskutečnist v den konání koncertu, nicméně management nám nabídl možnost interview e-mailovou formou, jehož znění vám nyní předkládáme.

Radio K2: Co vám dělá kromě hudby největší radost?
Radůza: Největší radost mi dělají děti.

Radio K2: Jak trávíte volný čas?
Radůza: No, nevím, jestli je to voný čas, ale většinu času trávím prací na zahradě a domácími pracemi. Když mi pak ještě nějaký čas zbude, věnujeme se s dětmi lukostřelbě. Jezdíme po závodech a užíváme si společnosti podobně postižených jedinců.

Radio K2: Jaká je vaše nejoblíbenější hudba kromě vaší vlastní?
Radůza: Těžko říct... asi barokní hudba.

Radio K2: Posloucháte rádio? Při jakých příležitostech?
Radůza: Rádio posouchám  třebas když vařím, nebo žehlím. I tady si většinou naladím nějakou stanici, která hraje vážnou hudbu.

Radio K2: Na co se v nejbližší době nejvíc těšíte?
Radůza: Na cokoliv. Těším se na cokoliv, co přijde.

Zpracoval: Míra Adamec

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..