Header

Pár slov o nás..

O nás

Kdo jsme a co naše radio pro vás, posluchače, přináší?

K2 je studentské nezávislé rádio z Českých Budějovic vysílající nonstop během akademického roku. Část vysílání je nemoderovaná a část moderovaná, zejména ve večerních hodinách. Rádio K2 bylo založeno v dubnu roku 2011 jako recese dvou studentů, Jaroslava Daníčka a Václava Kůse a vznikalo během studií jako každodenní součást studentského života na koleji K2. Kdesi na počátku proběhlo První webněkolik prvních vysílání určených jen hráčům hry World of Warcraft na jejich tehdejším herním serveru blacksunserver.com. Rádiový přenos hostoval sám server a byl možný pouze pro zaregistrované hráče. To inspirovalo Jardu Daníčka k nápadu provozovat vlastní rádio, přímo na uvierzitě a přístupné všem studentům. Brzy tak vznikl první web a z recesistického nápadu se vyklubalo vlastní nezávislé radio, které tu máme dnes. Od prvních vystoupení z kolejního pokoje pro pár kamarádů jsme se dostali až k univerzitnímu rádiu s vlastními prostory. Naším záměrem je, bylo a bude přinášet studentům pozitivní energii, příjemnou pohodu a kvalitní výběr pořadů a hudby.
Současná muzika nemoderovaného denního streamu se nese v duchu (samozřejmě) studentském - alternativním, tak jak to mají studenti rádi. Hrajeme multižánrovou nevšední hudbu složenou z aktuálních i starších songů české i zahraniční scény. Snažíme se pro vás nacházet zajímavé kousky i v řadách začínajících umělců. 

Historie rádia aneb Z bodu K1 do bodu K2

Prvopočátek

Byť je poněkud omšelé začínat slovy: "To jsme takhle jednou seděli v hospůdce a dostali takový nápad". Bude tomu tak muset být, ale to až v dalším z mnoha příběhů tohoto projektu.

"To by bylo fajn, co? Vysílat pro studenty,  prostě studentský rádio?"

U zrodu nápadu jsem totiž nebyl. Na začátku stáli dva chlapíci z koleje K2. Jaroslav Daníček, současný ředitel a Václav Kůs ala Norďák. Se svým laptopem a se sluchátky s mikrofonem, vysílal Norďák sem tam pro hráče hry Word of Warkraft. Na prvního máje se rozhodli poprvé vysílat spolu a protože Jarda na vysílání byl o něco lépe vybaven, měl vlastní audiotechniku a slušnej mikrák, mohli tak předvést hráčům World of Warcraft Máchův Máj na 1. máje dosti svérázným způsobem. Báseň Máj recitovaná ve dvou se zvukovými efekty měla nečekaný ohlas.  Právě v onen okamžik se naskytla otázka "To by mohla bejt sranda, ne? Vysílat pro studenty, mít vlastní rádio, prostě studentský rádio?.."

Přes noc hotovo

Říkám to už proto, že první webové stránky naprogramoval Jára přes noc. A díky Norďákově angažovanosti v setkávání s přáteli jsme měli na začátek celkem slušný počet atraktivních potencionálních posluchaček.

A již očekávaná restaurační story. V klubu K1 sedí tito zakladatelé a již za pár minut mne osloví, zda bych se nechtěl přidat. Argumenty z nich padaly tak rychle a tak přes sebe, že jsem své "ano" jsem řekl už jen kvůli (jak se v týmu K2 říká) pozitivnímu vyzařování.

Jako když se plátek masa oplácaný vajíčkem začne obalovat ve strouhance, zanedlouho se začali nabalovat další a dnes je nás pomalu přes třicet.

Cesta k Rádiovému studiu jest dlážděna v bílém

Omámeni...


Studio studentského rádia do kampusu univerzity bezesporu patří. Proto jsme na otázku: "Nechcete mít tady na budově "B" své zázemí?" řekli bez váhání ano. To, že je místnost pro nás, byly ve skutečnosti bývalé sprchy pro studenty zemědělské fakulty, kteří přišli z pole a fakt, že akustika tam vytvářela "vanový efekt" nás nezajímalo.

"Studentská Jatka"

Avšak, jakmile opadlo první okouzlení z daru o rozloze 60 m2, což bylo jen po chvilce cesty zpět na kolej, padla první pochybovačná věta. "Co když to nebyly sprchy, ale pitevna? První hosté potvrdili náš "ohromující" model dokonale. Nejdříve šťastní, ale stále doufající, že jde o špatný vtip. Pravda, dobrý nebyl, ale my se bavili dokonale.

"Já štukoval doma a neni to nic těžkýho"

Na snadě tedy bylo pustit se do rekonstrukce. Dodnes vzpomínám, jak krásně věty, které se nesly prostorem díky obkladům s ozvěnou jako: "Zedničina neni easy, s tím Vám helfnu." Nebo: "Já štukoval doma s fotrem". Jelikož to, co jsme říkali poté, by po cenzůře obsahovale jen a, i, totiž, neboť , tak už možná tušíte.

"Zbíječky do ruky a nejen mužům"

Ať tak či tak, pravdou je, že studio dnes vypadá báječně a není to jen samochvála. Cítíme se tam dobře a padlo to i z úst návštěníků studia. "Zbíječky do ruky a nejen mužům". Zaznělo po třech dnech bezhlavého bušení kladivy do stěn. A později, již bez ostychu, se dívky a občas i my chopili nářadí. Navzdory prázdninám a letnímu počasí, zastával tým K2 všechny řemeslné práce, na které si jen vzpomenete. Přiznávám, na jeřábníka  a čalouníka nedošlo, ale daleko k tomu opravdu nebylo. Na konci cesty, ke které nás vedla vidina útulného a praktického zázemí stojí místo, ve kterém se dnes pravidelně scházíme a společně fungujeme. Naše vlastní Rádio.

Jsme Vám opět blíž

Vysíláme ve 2 kvalitách a i na mobilních telefonech přímo z browseru

 

Stále se snažíme zdokonalovat naše služby. Každodení aktualizace hudebního profilu, atraktivní informace, nové pořady a vše ostatní co vás baví. Nejžhavější novinkou je možnost spuštění rádia K2 ve volitelných 2 kvalitách. Takže je jen na Vás, v závislosti na rychlosti vašeho připojení, jakou kvalitu zvolíte v našem webovém přehrávači. Nyní již ve vašem mobilu nepotřebujete žádnou aplikaci pro android nebo windows mobile, naladit si nás můžete přímo těchto webových stránek prostřednictvím tlačítka "Play". Váš prohlížeč musí pouze podporovat HTML 5 a audio tag.