Header

Eurovize 2017

      Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník (již 62.) hudební soutěže států Eurovision Song Contest 2017. Minulý rok se stala vítězem Ukrajina (vyhrála nad Ruskem, což Rusko těžce neslo) a proto se bude letošní Eurovize konat právě na Ukrajině. Hudební repertoár, který je již teď možno slyšet a vidět ve videoklipech, je opět velmi zajímavý. Však posuďte, zde máte ukázku všech 43 písní ze 43 států.

      Ze soutěže pro letošní rok odstoupilo Slovensko. Důvod není znám. Nejspíše se nenašel vhodný kandidát. Zvláště u Slovenska mě to mrzí. Tato země má velký ponteciál v hudebním světě, který dává značně najevo.

      Česká republika letos, dle slov hudebních dramaturgů, velmi překvapila. Do soutěžního hudebního světa vyslala zpevačku Martinu Bártu s písní My Turn. Dle mého hudebního cítění máme šanci vyhrát. Písnička je to povedená, rytmická, hluboká a zpěvačkou silně procítěná.

     

      Ač bych měl fandit své zemi, favorita mám jiného. Stal se jím rakouský zpěvák Nathan Trent s chytlavou oddechovkou Running On Air. Zaujala mě na první dobrou a broukám si jí stále.

      Favorita tedy mám, soutěž může začít. A co vy? Už máte také vybráno? Pokud ano, tak nezbývá nic jiného, než 9., 11. a 13. května zasednout k přímému přenosu na České televizi a fandit své písničce. Ať už však vyhraje ta, či ona písnička, mám radost, že takovou soutěž máme a i mít budeme.

 

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..