Header

Duben v kostce

I duben byl bohatý na spoustu nových tracků. Muzikanti všech možných žánrů se činili a poslali svým fanouškům opět velké množství novinek, tak se pojďme podívat na některé z nich.

Trio HAIM se proslavilo v roce 2013 hitem Falling. V té době vydaly setry Este, Danielle a Alana Haim prvotinu Days Are Gone, která navazovala na EP Forever z roku 2012. Nyní se úspěšná formace vrací a 7. července vydá druhou desku nazvanou Something to Tell You, ze které uvolnily singl RIGHT NOW, ke kterému natočily videoklip.

Americká zpěvačka LEA MICHELE, která se proslavila seriálem Glee, se znovu hlásí o slovo. V dubnu vydala dva nové singly RUN TO YOU a GETAWAY CAR z desky Places, která vyšla 28. dubna.

Pop punková formace STATE CHAMPS, která zastupuje na nadcházejícím evropském turné kapely Good Charlotte roli jednoho ze supportů, vydá 5. května deluxe edici alba Around The World And Back, jehož základní verze vyšla před dvěma lety. Na rozšířeném cedlu najdeme dvě nové písně, několik živých provedení songů a také akustické verze. A právě akustické provedení singlu SECRETS kapela zvolila jako druhou ochutnávku.

Kapela PARAMORE, v jejímž čele stojí éterická Hayley Williams, vydává po pár letech novou desku. Pátou řadovku trojice muzikantů nazvala After Laughter a přes videoklip z ní vydala titulní track HARD TIMES. Na desku, která vyjde 12. května, kapela zařadila dvanáct kousků. A co víc, skupina vyjede na turné, při kterém se zastaví i v naší republice, a to v rámci červencového festivalu Rock For People, kde vystoupí jako jeden z headlinerů.

Po dvaceti letech se tenhle rok loučí s kariérou americká formace YELLOWCARD. Během své dlouhotrvající kariéry kvarteto vydalo mimo jiné devět studiových alb a právě z posledního, eponymního cedla vydali klip k písni A PLACE WE SET AFIRE.

Rocková banda TONIGHT ALIVE v čele s Jennou McDougall letos změnila label a své čtvrté album vydají pod hlavičkou hudebních vydavatelství Hopeless Records and UNFD. Kapela se už stihla pochlubit i novým singlem WORLD AWAY, ke kterému přihodila video. Další informace nejsou v tuto chvíli známy.

12. května vypustí do světa svoji v pořadí sedmou studiovou nahrávku Poison the Parish jihoafrická formace SEETHER. Na desce se nachází celkem dvanáct kousků, pilotní singl už kapela vydala a v dubnu vypustila druhou novinku NOTHING LEFT. Seether plánují masivní turné, v rámci kterého se podívají i k nám, a to 29. září do Prahy a 30. září do Brna. Lístky jsou stále k dispozici v předprodejních sítích.

ZMÍNĚNÉ PÍSNĚ BUDETE MOCI SLÝCHÁVAT V ÉTERU RK2. A JAKÉ DALŠÍ NOVINKY DRAMATURGYNĚ ŠÁRKA VLOŽÍ DO ARCHÍVU? BRZY SE DOZVÍTE VÍCE :-)

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..