Header

Brixtn - nová česká kapela

Nová, originální, neprozkoumaná, zajímavá, progresivní, česká, mladá, ambiciózní. Taková je kapela Brixtn. A že tuto kapelu neznáte? Nevadí. Právě nastal čas to napravit.


Minulý týden v pátek mě při sledování hudební televize Óčko zaujal jeden videoklip. Měl jsem sluchátka, takže hudbu jsem neslyšel a sledoval jen video. Název se mi ale vryl do paměti. Večer jsem pak brouzdal na youtube, klip si vyhledal a zůstal velmi překvapen! Za poslední léta jeden z nejvýraznějších songů doby. Trochu jsem tedy zapátral a něco si o songu, především pak kapele, našel.

Kapela Brixtn je opravdu mladá. Byla založena letos, tedy v roce 2017. Skupina je tvořená již ze známých tváří, které bedlivý posluchač, a především divák, velmi dobře zná. Zpěvákem této kapely, kytaristou a autorem textů je Matěj Jelen. Muziku skládají spolu s bratrem Štěpánem, který sedí za bicími. Dalšími členy jsou kytarista Dawe Gates a baskytarista Pavel Čejka, kteří hrají i na klávesy. Sama kapela se celkově vydává za indie-electro popovou, což se tak často u nás nevídá. Nuže, skvadra je to opravdu povedená a v budoucnu jistě nabídne mnoho zajímavého. A zajímavou perličkou může být i ta informace, že jejich první singl byl nahraný v Rooftop Studiu Ondřeje Žatkuliaka, kde nahrává řada předních tuzemských interpretů jako např. Lenny, Paulie Garand a další.

První singl Tak mi to nedovol, který můžete slyšet již i na K2, budí velký ohlas a není divu, protože česká kvalita se skutečně cení. Samotná písnička má něco do sebe a to si každý musí najít sám. Přejme tedy kapele Brixtn především úspěšnou kariéru a dobré songy, jako je tento! A nebojte se, o kapele Brixtn na našem rádiu určitě ještě mnohokrát uslyšíte…

Pokud Vás kapela zaujala, tak můžete kliknout na následující odkazy, kde se dozvíte mnohem více.

web: www.brixtn.cz

Facebook: https://www.facebook.com/brixtnofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=QI5hCRd_2r4

Instagram: @brixtn_official

Hudbě zdar!

 

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..