Header

Neočekávané chyby? Co by bylo, kdyby...

Písničky patří k životu tak, jako láska. V několika následujících řádcích, bych Vám rád představil věrné hudební kopie pocitů, které člověk zažívá, když ho neopětovaná láska rozsvítí a zplna obejme. Můžu Vám zaručit jedno. Tento článek není vycucaný z prstů. Je věrným odrazem jedné životní etapy, kterou právě světlo lásky rozsvítilo.

Existuje celá řada autorů, jejichž tvorba obsahuje pouze téma lásky. Láska je, tak či onak, nevyčerpatelná dávka inspirace. My se však budeme věnovat pouze české tvorbě, protože, a to mi dáte za pravdu, když člověk s něčím bojuje, chce utěšení a pochopení. To se nejlépe dostává v rodném jazyce. Lidé více citově založení vnímají vše tak nějak intenzivněji. Pokud jste pak k tomu prototyp člověka, co nerad ventiluje své problémy na veřejnosti, tak věřím, že praktikujete následující, a to nasazení sluchátek do ušních boltců a svůj příběh vnesete do hudebního světa. Nejen, že ze sebe člověk vypustí ty pocity, ale také se mu dostane alespoň mírného uvolnění. Život totiž tímto opravdu nekončí. Je lepší slyšet tvrdou pravdu, než milosrdnou lež. Otázkou už tedy zůstává jen to, jakou hudbu do sluchátek pustit.

Má-li člověk splín a zároveň chce slyšet kvalitní hudbu, není jiná a zaručenější volba, než muzikant David Stypka. Pokud ještě dnes Davida neznáte, což tedy považuji za velikou chybu, tak ode dneška již jistě bude součástí Vašeho playlistu na Spotify, nebo jiných podobných dostupných aplikací. David Stypka, též zvaný jako hudební básník, se řadí mezi největší objevy naší tuzemské hudební scény posledních let. A není se čemu divit. Jeho texty věrně odráží realitu vztahů, lásky a života mezitím. Nejeden člověk po poslechu řekne, že jsou to příběhy o něm samém. Letos na jaře vyšlo album „david stypka & bandjeez - neboj.“. Popravdě, lepší album v kategorii pop-rock v posledních několika letech, lze hledat jen marně. Davidova tvorba se stává tak významnou, jak jí člověk sám vnímá a cítí. Z jeho tvorby bych rozhodně vyzdvihl Vrány taky, Jericho, Dobré ráno, milá v duetu s Ewou Farnou a důvěrnou Láska není…

„Láska není, je to jen vymyšlené slovo. To aby bylo víc citů v básních. Klidně si miluj, ještě si miluj, máš-li koho. Ale pak za sebou zhasni, jsou i skutečné problémy.“ Už chápete proč právě David Stypka?

Každopádně doporučuji dorazit ve čtvrtek 19. října do hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda v Praze, kde od 20:30h vystoupí David Stypka s kapelou Bandjeez. Můžete tak prožít svůj a Davidův příběh v neopakovatelné atmosféře živého vystoupení.

http://bandzone.cz/bandjeez

https://www.youtube.com/channel/UCVtW9SY4cXGmlbrppw_ZEjw/videos

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..