Header

RadioRallye 2018

V neděli 25. března 2018 jsme s velkým smutkem opouštěli prostory Prešovské univerzity v Prešově, která letos hostovala už 14. ročník mezinárodní soutěže univerzitních rádií, Rádiorallye 2018, v rámci které se sešlo téměř 120 účastníků z 10 rozhlasových stanic, mezi kterými je i naše Rádio K2, aby se mezi sebou utkali o ceny v několika kategoriích a ukázali, že mezi vysokoškolskými rádii je tím nejlepším právě to jejich.

Po čtrnácti hodinách ve vlaku jsme konečně dorazili na místo, kde nás čekala kolegyně z hostujícího rádia PaF. Po středeční večerní poradě a seznámení s ostatními jsme se odebrali ke spánku, abychom byli důkladně odpočatí na pestrý čtvrteční program. Čtvrtek se nesl v duchu kulturní prohlídky Prešova, během které nám naše slovenské kolegyně přiblížily jeho historii a seznámily nás se všemi důležitými památkami. Celé město jsme pak měli jako na dlani díky Kavalárii, kam jsme se dostali po křížové cestě. Pátek se nesl v tradičním duchu hodnocení soutěžních nahrávek. Sobotu provázela napjatá a adrenalinová atmosféra, o níž se postaraly dvě nejtěžší disciplíny celé soutěže a to – Fonorallye, která prověřila naši kondičku při shánění materiálů pro rychlou reportáž a LIVE vysílání, v rámci kterého jsme se měli popasovat  s tématem „studenti a politika“.

Rádiorallye 2018 pro nás byla neocenitelnou a nezapomenutelnou zkušeností. Povedlo se nám získat první místo za reportáž v disciplíně Fonorallye, třetí místo za zvířecí zvuky a cenu za kolektiv, protože ať byla atmosféra během soutěže jakákoliv, nikdy jsme nezapomněli podporovat jeden druhého.

 

S Rádiorallye se za Rádio K2 loučí:

Jaroslava Ridrichová (Filozofická fakulta), Jan Plachý (Pedagogická fakulta), Jan Janík a Petr Vojta (fakulta Rybářství a ochrany vod), Denisa Míková (Filozofická fakulta), Václav Voska a Radek Muchna.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..