Header

Rádiorallye 2019

 
Jako každý rok, tak i letos se uskutečnil již 15. ročník soutěže mezi studentským rádii - Radiorallye 2019, ale tentokrat pod hostujícím rádiem IRŠ TLIS v Bratislavě, kam jsme s posádkou Rádia K2 zamířili předvést to nejlepší z nás, ale také si užít skvělou atmosféru, kterou nám tato metropole poskytla. 
 
Ve středu 3. dubna jsme odstartovali společně z Českých Budějovic a zhruba po šesti hodinách, kdy jsme se snažili v jídelním voze usadit, nás přivítali kolegové z rádia IRŠ TLIS. Jelikož byla cesta dlouhá, odpočinek jsme vyhledali v jednom místním hostelu, kde se uskutečnila informační schůzka ohledně pětidenního konání soutěže, losování témat na fonorallye a LIVE vysílání. Na večer byl v klubu Hopkirk pro nás připraven program. Po náročném dni nás čekala exkurze v "pyramidě", tedy ve Slovenském rozhlase s průvodcem L'ubošem Kasalou, pořadatelem a porotcem Radiorallye, která byla velice přínosná a zajímavá. Odpoledne jsme zavítali do FunRadia, kde jsme nabrali opět nové poznatky. Večer odstartovalo zahájení soutěže. Po tomto skvělém a vzdělávacím dni jsme se přehoupli do rána, které odstartovalo náš nabitý program, a to tak, že jsem se přesunuli do Mlýnské doliny, kde jsme poslouchali a hodnotili nahrávky všech studentských rádi, která se zúčastnila, včetně nás. Poté následovala dlouhá konzultace s porotci, kteří nám dali cenné rady, které určitě přispějí k našemu rozvoji v rádiu. Po sobotní snídani jsme se vydali do ulic, abychom na téma ,,Bratislava v sobotu" vytvořili reportáž a do dvanácti poslali porotcům k hodnocení do kategorie fonorallye. Nervozita panovala, ale stihli jsme to. Odměnili jsme se obědem a přesunuli se opět do Mlýnské doliny, kde se hodnotily reportáže jak od porotců, tak mezi studentskými rádii. Co následovalo potom? Samozřejmě LIVE vysílání všech zúčastněných rádií, s kterým si Rádio K2 bez problémů poradilo. Po tomto akčním dni, kdy jsme ze sebe vydali maximum, byl pro nás připraven závěrečný večer, který jsme si s hudbou a dobrou náladou užili. A ráno? Zabalit a rychle se přesunout do studia Slovenského rozhlasu vyslechnout si vyhodnocení celé soutěže. S obrovským napětím jsme se dočkali tří diplomů, o které se nám postarala nahrávka ,,Komentátoři sexu". První místo nám přidělila porota, a také  hodnocení studentských rádií. Třetí diplom byl za nejlepší nahrávku roku. Nedivím se, protože všem porotcům a účastníkům vyrazila dech. I v ostatních kategoriích jsme se umístili dobře, například ,,Naštvaný kocour" si vysloužil druhé místo a ,,Sociální sítě" byly třetí. S radostí v očích jsme se rozloučili a zamířil na hlavní nádraží, odkud nás vlak svezl zase domů. 
 
Za Rádio K2 vyjeli: Jaru Ridrichová (Filozofická fakulta), Miru Kaprálová ( Pedagogická fakulta), Eliška Dráha (Pedagogická fakulta), Robert Brtník (Fakulta rybářství a ochrany vod), Martin Řehořek (Fakulta rybářství a ochrany vod) a Vašek Voska.
 
 
Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..