Header

12 studentských veršů na roušky

Lidé mají vážně zvláštní povahu. Tedy především Češi. Ti si dokáží udělat srandu i z té nejděsivější, nejhrozivější, nejhorší, nejstrašlivější, nejpříšernější, nejhrůznější, nejzlejší, nejodpornější, nejzvrhlejší, nejúděsnější, nejpekelnější, nejnemožnější, nejohavnější, nejúděsnější situace. Ano, využila jsem k popisu současné situace širokou škálu synonym, protože si myslím, že jsou podceňovaná a málo užívaná. Snad jim tento článek přidá na popularitě. Doufám, že jste si také vybrali své oblíbené varianty a náležitě je ve svých konverzacích podpoříte, aby se nám z jazyka nevytratily. „To je teda hyenismus,“ říkáte si, „vydělávat na strachu.“ Hele tohle je maličkost, kterou můžete pro ta slova udělat, nůž na krk vám nedávám (zatím, teď  to moc nejde kvůli tomu doporučenému dvoumetrovému odstupu).

Ale o tomhle jsem vlastně vůbec psát nechtěla. I když to s tím trochu souvisí. Tak tedy: Čechy mám pro tuhle jejich povahu vlastně neskutečně ráda. Přiznávám se. Jsem vážně zrůda. Líbí se mi vtípky na adresu koronaviru. Třeba:

„Nejvýkonnější počítač na světě našel látky proti novému koronaviru.“

„A ve které galanterii tam nenapíšou.“

V takových situacích je humor vlastně to jediné, co udržuje věci v normálu. Vedle vtípků slovních nebo obrázkových, zamořily internet i videa nebo písničky. Určitě jste minimálně jeden „korona song“ od nějakého momentálně nezaměstnaného českého umělce slyšeli. Upřímně mně některé z nich připadají po několika dnech otravné. I to je důvod, proč žádný z nich naše rádio nehraje. Copak někdo někdy skládal písničky o španělské chřipce nebo o moru? Možná ano, ale nejspíš infikovaní, protože se nám dodnes žádné nezachovaly. Každopádně po představě, že si Lucemburkové broukají: „Je tu černá smrt, už ji má Prahy čtvrt. Má ji i náš chrt a mně je po tom vlastně prd.“ nabírají dějiny úplně jiné grády (Doufám, že jste to přečetli s patřičným přízvukem). Vznikla řada románů, které dřívější epidemie realisticky zaznamenávají (např. Bledý jezdec). Nemáte zač. Alespoň už víte, co během karantény číst. O tom, že by Disney vytvořil pohádku o roztomilé španělské chřipce, přesto nebo právě proto, že ji sám protrpěl, jsem taky ještě neslyšela. I tahle představa je celkem zajímavá. Myslím, že má taková disneyovka vyšší potenciál, než Byl jednou jeden život. Měli by to zvážit. Ono se tedy vlastně nemusí dát vydělávat jen na prodeji roušek a desinfekce. Jestli se tohohle kreativní duše chytí ve velkém, tak je ekonomika myslím v pohodě.

Slavnou písničku o koroně pro vás tedy nemám, ale složila jsem vám minimalistickou básničku. A její výhoda je, že se nikdy nestane otravná ani slavná. Můžete si k ní totiž přidat úplně libovolnou melodii. Navíc je vysoká pravděpodobnost, že už ji nikdy nebude chtít číst znova. A to poselství.Nevím, jestli jste si toho všimli, ale verše vytváří svým grafickým uspořádáním vpravo siluetu roušky. Geniální. 

 

Alternativní zkouškové 2020

Prosím Vás, netvořte nám tu ty hloučky,

museli jsme zrušit všechny Vaše zkoušky.

Naši doktoři teď  šijí roušky,

dokonce i pro papoušky.

Jsou prvotřídní tloušťky

a jsou fakt hezoučký.

Každá má dva proužky,

ty zavážou se za oušky.

Proto rozpusťte ty kroužky,

a vemte do rukou nůžky.

Neděláte to jen pro dědoušky,

ale aby všichni mohli dýchat plnými doušky.

 

Pokud ti není lhostejné to, co se nyní děje, chceš být užitečný a pomáhat, určitě se poohlédni po nějaké dobrovolnické iniciativě. Za poslední dny jich vzniklo poměrně dost. Nemusíš zrovna šít roušky, ale co takhle zajít sousedce pro nákup? Pokud naopak potřebuješ pomoc ty, neboj se říct si o ni!

Zkus to třeba TADY nebo TADY

Postarejme se o brzký návrat k plným douškům.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..