Header

Nepodceňujte Maďarsko!

Spontánní road trip do Maďarska: jednoduše vzít auto, stany, spacáky, kamarády, jídlo a jedeme!

Cílem této cesty bylo nejhlubší jezero/lom v Maďarsku - Rudabánya, které je hluboké 60 metrů. Měl jsem zde také sraz se svými maďarskými kamarády.

Samozřejmě, že svůj maďarský trip jsem nezapomněl natočit. Video najdete tady: https://www.youtube.com/watch?v=9jkBuFv533I&feature=youtu.be

Den 1.

Bylo nás celkem pět. První dva dny vypadaly skvěle. Podívali jsme se do krásného parku  - Kányavári sziget, kde je k vidění tento obdivuhodný most:

Chytili jsme tu celkem špatné počasí, ale po půl hodince se nám začalo vyjasňovat. Za mostem je kousek ještě vyhlídka, ale bohužel za moc nestojí.

Následovalo město Keszthely, kde je skvělé molo, a hlavně jeden z nejsilnějších taháků Maďarska – Balaton. Můžete zde najít třeba takovéhle krásné místo:

Když se vyjasnilo, samozřejmě jsme přestali váhat a vlezli do vody. Následoval úžasný západ slunce:

Na konci dne jsme zajeli směrem k vyhlídce - Batsányi viewing tower, kde jsme našli úplnou náhodou kempovací park a zadarmo!

Den 2.

Druhý den jsme se probudili do slunečného dne. Vyrazili jsme směrem k vyhlídce, která byla shodou náhod půl kilometru od našeho kempu. Naskytl se nám odtud skvělý výhled na Balaton. Po tom, co jsme se dostatečně vynadívali, jsme vyrazili zase dolů k jezeru. Tentokrát jsme se rozhodli pro jinou pláž než první den – Szigligeti Strand. Bohužel jsem odtud neudělal fotky, ale vše najdete ve videu. Na pláži je parkoviště zdarma a vstup se platí 1000 HUF na osobu, což je asi 70 korun a v ceně je sprcha. Můžete zde koupit langoše, nebo točený Staropramen. Paráda!

Nad touto pláží se nachází také zřícenina hradu - Bátorko vára. I zde musíte zaplatit vstup – nyní 700 HUF, což je okolo 50 korun. Ty výhledy za to opravdu stojí:

Pár kilometrů od této zříceniny se nachází skvělý spot, a to – Hegyestú geológiai bemutatóhely. Já vím, ty názvy jsou krkolomný. Jedná se vlastně o sopečnou stěnu, opět s výhledem a vypadá velice zajímavě:

Naším hlavním cílem byla ale druhý den Budapešť. Nejprve jsme to vzali opět na vyhlídku, která se jmenuje Tundér-szikla. Máte tam celou Budapešť jako na dlani. Doporučuju jít v pevných botách, je to vcelku nebezpečný.