Header

Zámek Hluboká si zahraje na hrad Karlštejn

Asi si říkáte, že to musí být nějaký nesmysl, jelikož se jedná o dvě jedinečné a zcela odlišné státní památky. Když budete pokračovat ve čtení až do konce, zjistíte, jak reálné převtělení opravdu je. A vy máte jedinečnou příležitost vidět zámek Hluboká v jiném světle!

Karlštejn v létě obývá opět Karel IV. Na nádvoří se pravidelně odehrává představení Noc na Karlštejně vycházející z oblíbeného stejnojmenného filmového muzikálu z roku 1973. Inscenace, oceněna nominací na cenu Thálie, bývá kritiky označována za perlu letních scén. Letos nám však Karlštejn vzkazuje: „Republiko má, já stůňu.“ Dlouho plánovaná rekonstrukce hradu přesunula populární představení ven před jeho hradby. Proto můžete nyní zažít Noc na Karlštejně hned na několika českých hradech a zámcích.

Na Hlubokou dorazí show již 11. a 12. srpna. V roli Karla IV. se objeví Daniel Bambas, jeho manželku Elišku ztvární Marie Křížová či Hana Holišová a chybět nebude ani Pavel Vítek, Regina Rázlová, Jan Kříž a další známé osobnosti, které nám zazpívají nezapomenutelné hity Karla Svobody a Jiřího Štaidla. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici na webových stránkách představení.

Byť se zákaz vstupu žen na hrad nese celým dějem hry, určitě neplatí pro divačky muzikálové komedie. Až budete se svou drahou polovičkou, rodinou či kamarády řešit, kam večer vyrazit, odpověď je jasná: „Asi do věží,… asi na Hlubokou.“ A pokud znáte Hlubokou jako své boty, můžete navštívit jiné hrady a zámky, které také budou hrad Karlštejn skvěle alternovat.

Zdroj: https://www.divadlokarlstejn.cz/

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..