Header

Zazpíváno na pán(n)a

Období od 23. srpna do 22. září spadá pod znamení panny. Lidé, kterým vládne planeta Merkur, dávají přednost raději realitě než snům, což je příčinou nenápadného a zdrženlivého chování. Nepředstavuje právě zdrženlivost nepěknou překážku bránící zpěvákům a zpěvačkám dosáhnout velkých hudebních úspěchů?

Dokonalost vždy a všude

Kdybych měla vypsat všechny úspěchy Michaela Jacksona, skončila bych nejdříve o Vánocích. Všichni si pod jeho jménem vybavíme hity „Thriller“, „Bad“, „Smooth Criminal“ nebo nezapomenutelný moonwalk, o nějž se pokoušíme po několika drincích. Nenápadné chování se s králem popu moc neslučovalo. Charakteristika zemského znamení se však projevila v touze po dokonalosti. Jacksonův perfekcionismus se netýkal jen zpěvu, ale i vzhledu. Od mládí nebyl spokojen se svým vzhledem, především nosem, což bylo způsobeno posměchem ze strany jeho otce. Plastickou operaci podstoupil v roce 1979, kdy si nos při zkoušce zlomil. Další plastická operace přišla po popáleninách z natáčení. Trpěl kožním onemocněním způsobující ztrátu pigmentu. Nedokonalosti zakrýval make-upem, nechal si vytetovat tmavší obočí a růžovější rty. Zemřel ve věku 50 let, příčinou úmrtí bylo selhání srdce způsobené otravou lékem, který užíval proti nespavosti. Jacksonův osobní lékař, jenž mu sedativum podával, byl odsouzen ke 4 letům vězení za neúmyslné zabití.

Zdroj: www.chicagotribune.com

Vše šlo podle plánu nebo ne?

Panny mají svůj život důkladně naplánovaný, příkladem je Amy Winehouse, která už od dětství pracovala na kariéře zpěvačky. Na umělecké škole založila se svou kamarádkou duo Sweet 'n' Sour, od 15 let psala vlastní hudbu, byla vokalistkou jazzového orchestru a v 16 letech podepsala první smlouvu s vydavatelstvím. S druhým albem „Back to Black“ (2006), odkud pochází slavná píseň „Rehab“, vystoupala k hudebním výšinám, což potvrdil zisk 5 cen Grammy. S obrovskou slávou však přišla i nadměrná konzumace drog, která se stala pro Amy osudnou. V roce 2011 umírá na otravu alkoholem.

Zdroj: www.fullmoonzine.cz

Extravagance navždy v našich srdcích

I Freddie Mercury, zpěvák rockové skupiny Queen, se narodil s charakteristikami znamení panny. Původně se kapela jmenovala Smile, ale Freddie prosadil změnu názvu. Navrhl i logo skupiny, jehož součástí jsou znamení zvěrokruhu jejích členů. Oblíbené písně „Bohemian Rhapsody“, „We are the champions“ nebo „Somebody to Love“ napsal právě frontman skupiny. Mužští zrozenci znamení panny o sebe dbají a Freddie Mercury nebyl výjimkou – unikátní kostýmy, nalakované nehty a místo nich později hustý knírek. Naposledy vystoupil v roce 1990 na BRIT Awards, kde kapela převzala cenu za přínos britské hudbě. Roku 1991 umírá následkem dlouhodobého onemocnění AIDS. Všichni členové byli uvedeni do síně slávy.

Zdroj: www.history.com

Od plotny na pódium, z pódia k plotně

Žena narozená ve znamení panny si dává velmi záležet na všem, co dělá. Dlouholeté působení ve skupině Destiny’s Child (1993 – 2004) a později sólová kariéra vynesly zpěvačce Beyoncé několik cen Grammy. A málo jich rozhodně není. Na tvorbě písně „Crazy in Love“, ale i na dalších, s ní spolupracoval raper Jay-Z. Dlouholetého přítele si v roce 2008 vzala za muže. Rok 2008 si můžete spojit také s hity „Single Ladies“ nebo „If I Were A Boy“, které obletěly celý svět. Skloubit kariéru a domácnost není pro panny, tedy ani pro Beyoncé, problém. Společně s manželem vychovává zpěvačka 3 děti, a přitom hudbu nijak nezanedbává. Nedávno vyšel ve spolupráci s dalšími interprety nový singl „Brown skin girl“.

Zdroj: www.standard.co.uk

Kariéra Hrůzy

Od střední školy se věnoval hudbě, byl členem několika rockových skupin a založil skupinu Ready Kirken, pro kterou napsal nespočet písní a textů. V roce 2006 skupinu opustil a zrodila se nová kapela – Kapela Hrůzy. Slavné skladby Michala Hrůzy jako „Bílá velryba“, „Napořád“ nebo „Zakázané uvolnění“, „Pro Emu“, „Budu ti vyprávět“, známé z filmů a televizních seriálů, svědčí o tom, že Michalova tvorba hrůzou rozhodně není. Naopak značí jeho oddanost práci, což je vlastností mužů ve znamení panny. Mimo jiné si tito muži dokážou také rychle uvědomit, jak se mají zachovat. V roce 2014 se rodák z Turnova zachoval správně – pokusil se zabránit pouliční rvačce. Bohužel následkem toho utrpěl vážná poranění mozku a strávil 14 dní v umělém spánku. Jak víme, incident zpěváka v kariéře nezastavil, zrovna teď si můžete poslechnout jeho nové album „Světlo do tmy“ nebo si zakoupit vstupenky na podzimní turné.

Zdroj: www.idnes.cz

Nestárnoucí duhová víla

Ženy pod nadvládou Merkuru si dokážou udržet svůj půvab až do pozdního věku. Přesvědčit se můžeme u Hany Zagorové, jejíž věk se nám podaří uhodnout jen velmi těžko. Na kontě má velké množství hudebních ocenění, a to jak z ČR, tak ze zahraničí (např. z Belgie, Německa či Polska). I když si její největší slávu vybavují spíše naši prarodiče/rodiče, na její písně typu „Můj čas“, „Spěchám“, atd. si dnes rádi zatrsáme i my (mlaďoši), takže se přiznejte a nedělejte Zagorku! Po celou dobu své kariéry působí v první desítce oblíbenosti ankety Český slavík. Právem byla česká zpěvačka uvedena do Síně slávy 2014 v hudebních cenách Anděl.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Nemyslím si, že by zmíněné celebrity trpěly zdrženlivým chováním, o němž jsem psala v úvodu. Mají smysl pro povinnost, a to je podle mého názoru onen podstatný rys znamení panny, který jim dopomohl dosáhnout takových úspěchů. Spolehlivost a důslednost se možná projevuje i u Richarda Müllera, Mariky Gombitové, Jany Kratochvílové, Stanislava Hložka, Pink, Nialla Horana, Liama Payna, nebo Nicka Jonase.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..