Header

Vyvážené životy

Tvořivost rozhodně není cizí lidem narozeným v období od 23. září do 23. října, tedy ve znamení vah. Velmi často se uplatňují v uměleckých oborech. Také rozvážnost, jak už napovídá samotný název znamení, hraje v jejich životech významnou roli, chtějí totiž dosáhnout určité harmonie. Výběr povolání musely dlouho zvažovat i následující hudební osobnosti. Co myslíte, rozhodly se správně?

Ano, ano

O tvůrčích schopnostech Johna Lennona toho moc psát nemusím, všichni je známe. Už v 7 letech psal básničky a krátké příběhy, které doplňoval ilustracemi. „Help!“, „Le It Be“, „Yesterday“ nebo „Come Together“. Právě jste si přečetli jen střípek písniček, od skupiny The Beatles, kde Lennon léta působil a dnes si slavnou skupinu připomínají snad všechny věkové kategorie. Váhy neumí říct NE, Lennon to neuměl říct drogám. Závislosti propadl společně se svou manželkou Yoko Ono, které říkal NE také velmi stěží. Brával ji na zkoušky kapely, kde měla tendence do všeho mluvit, což se ostatním členům Beatles samozřejmě nelíbilo. Yoko Ono bylo často předhazováno, že stojí za rozpadem skupiny, a proto se s Johnem odstěhovali do New Yorku. I během sólové kariéry dosáhl Lennon spousty úspěchů např. se skladbou „Imagine“. Roku 1980 byl zastřelen, za vraždou stál duševně nemocný M. D. Chapman, jemuž dal Lennon pár hodin před smrtí autogram.

Zdroj: www.reddit.com

Ve stylu

V 17 letech byla pouhou vokalistkou, ale později se vypracovala až na frontmanku kapely No Doubt. Nakonec se zpěvačka Gwen Stefani vydala na sólovou dráhu. Píseň „Hollaback Girl“ se v roce 2004 stala nejprodávanějším singlem internetu v USA. Na kontě má ocenění Grammy a Brit Award pro sólovou umělkyni z roku 2005. Prodalo se přes 30 miliónů jejích alb (včetně alb skupiny No Doubt). Vztah k umění se u matky 2 synů dále projevuje nejen herectvím, ale i módním návrhářstvím. Svou módní značku L.A.M.B., což jsou mimochodem počáteční písmena názvu jejího úplně prvního alba, rozjela v roce 2003 a prodává se po celém světě. Gwen opravdu nepostrádá rys vah – smysl pro eleganci.

Zdroj: www.billboard.com

Výjimka potvrzuje pravidlo

Marshall Bruce Mathers III. měl chudé dětství. Otce nikdy nepoznal, s matkou (údajně závislou na lécích) a mladším bratrem se často stěhoval, střední školu nedokončil, ale ani jedno pro něj nepředstavovalo překážku na cestě za kariérou úspěšného rappera. Netušíte, o kom je řeč? A co takhle „Will the real Slim Shady please stand up“? Ano, o Eminema tu kráčí. Právě za skladbu „The Real Slim Shady“ a předchozí „My Name Is“ získal ceny Grammy za nejlepší rapový sólový výkon. Ceny Grammy získal i za alba, na kterých vyšly 2 zmiňované písně. Eminem se s charakteristikou svého znamení úplně rozchází/rozcházel. Váhy se konfliktům vyhýbají, zatímco Eminem je narážkami na homosexuály nebo slavné hvězdy v písních spíše vyvolával. Také byl několikrát zadržen za nošení zbraní a rvačky a byl na dva roky podmíněně odsouzen, protože nenabitou zbraní ohrožoval muže, který líbal jeho manželku. Se ženou Kim se několikrát rozvedl, hádek zde asi nebylo málo. Nyní se stará o 3 dcery, z nichž 2 adoptoval. Možná až právě teď našel 47letý rapper ve svém životě harmonii.

Zdroj: www.liveabout.com

Odrazila se až na vrchol

Své zastoupení na rappové scéně mají i ženy váhy. Do našeho povědomí se v posledních 3 letech dostala americká rapperka Cardi B. V mládí se živila jako striptérka, což jí pomohlo dostat se z chudoby a domácího násilí, jež prožívala ze strany svého tehdejšího partnera. Pro Cardi B byl stěžejní rok 2017, kdy podepsala smlouvu s nahrávací společností, byla nominována na ceny BET Awards a vydala singl „Bodak Yellow“. Poté se začala se svou tvorbou umisťovat na vysokých, dokonce nejvyšších příčkách nejrůznějších hitparád, což také vedlo ke dvěma nominacím na ceny Grammy. Následovala neméně úspěšná spolupráce s Maroon 5, Brunem Marsem a aktuálně s Megan Thee Stallion. Váhy rády flirtují a na svém pečlivě vybraném partnerovi přenechávají finanční záležitosti. O tom ostatně vypovídají i odvážné oblečky rapperky, jež jsou středem zájmu mnoha mužů. Zpěvaččin manžel není žádný troškař, koupil totiž jejich malé dceři kabelku za 200 tisíc. Cardi B s tím nemá problém, prý budou s dcerou na společenských akcích ladit.

Zdroj: http://www.webookthem.com/ 

Všichni milujeme a malujeme

Česká popmusic by nemohla existovat bez Václava Neckáře. Váhy se do práce, které věří, vrhají s nadšením. První Neckářův gramofonový hit byl „Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě“, následovala píseň „Ša – la – la – li“ a „Stín katedrál“. Zahrál si v oscarovém filmu „Ostře sledované vlaky“ nebo v oblíbené hudební pohádce „Šíleně smutná princezna“. Společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou založili kapelu „Golden Kids“. Po dvou letech zákazu zpívání Marty Kubišové (ukončení „Golden Kids“) se stal členem nově vzniklé kapely „Bacily“, z níž vzešly další slavné hity jako třeba „Mýdlový princ“. Teď nikdo z nás nepochybuje, že by Václav Neckář trpěl nedostatkem nadšení pro práci, naopak to mu nelze odepřít. Za vrchol jeho kariéry je považován přelom 70. a 80. let, následující tvorba už nedosáhla takových úspěchů. V roce 2002 prodělal mrtvici, po které se učil znovu mluvit. Roku 2004 se vrátil na pódium do vyprodané pražské Lucerny a jeho hudební kariéra se opět rozjela. I když je Václav Neckář hvězdou spíše minulých generací, všichni si jeho písně rádi poslechneme, minimálně jeho úspěšnou skladbu „Půlnoční“ z roku 2011.

Zdroj: www.xplaylist.cz

Perfektní šansoniérka

Hana Hegerová, rodačka ze Slovenska, nastartovala svou pěveckou dráhu v roce 1957. Vystupovala v divadle Rokoko, Alhambra Revue a později v Semaforu. Účinkovala v několika filmech, třeba v muzikálové komedii „Kdyby tisíc klarinetů“.  Váhy si při rozhodování dávají na čas. Haně, jakožto perfekcionistce, velmi záleželo na výběru písní, které zařadí do svého repertoáru. Díky rozvážnosti a znalosti cizích jazyků se její šansony staly oblíbenými v zahraničí, kde proto často vystupovala. Za hranice se však po roce 1968 vlivem režimu už nepodívala. V tvorbě pokračovala dál, ale nepovažuje ji za úplně šťastnou, dokonce strávila půl roku ve vězení za údajnou zpronevěru. Comeback přišel až v roce 1982, kdy vznikly úspěšné skladby jako „Čerešně“, „Levandulová“, „Kolotoč“ a další. Hana Hegerová je držitelkou řady ocenění např. medaile Za zásluhy z roku 2002 od prezidenta Václava Havla. Kariéru ukončila v roce 2011.

Zdroj: www.i60.cz

Zrozenci vah jsou ve společnosti velmi oblíbení, protože dokáží navodit příjemnou atmosféru kamkoliv přijdou. Zpěváci skoro nikam chodit nemusí, stačí když si jejich hudbu pustíme do uší a vše kolem nás je hned snesitelnější. O talentované váhy není nouze, poslouchat můžeme Bruna Marse, Stinga, Ne-Ya, Avril Lavigne, Snoop Doga, Ushera, z Čechů pak Davida Kollera, Karla Černocha a Terezu Kerndlovou.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..