Header

Obávaní klepítkatci

Znamení s nejhorší pověstí vládne od 24. října do 22. listopadu. Možná znáte reakce ostatních, když o sobě řeknete, že jste štír. Zhrozí se se slovy: „Ajéje, no nevadí“. Proč všichni pokládají štíry za tak špatné? Nejspíš proto, že jsou velmi emocionální, nálada jde z extrému do extrému, a tak není úplně jednoduché pochopit jejich nevyzpytatelnou povahu. Následujícím osobnostem se podařilo dosáhnout úspěchů a oblíbenosti ve společnosti. Jak to dokázaly?

Humor ji zachránil

Na první pohled působí štíři nenápadně, ale skrývají v sobě hodně energie. Tím se můžeme přesvědčit u Whoopi Goldberg. Svou energii a pěvecký talent předvedla například ve známém filmu „Sestra v akci“. Zpívat začala už v 8 letech, účinkovala v muzikálech „Jesus Christ Superstar“, „Vlasy“ a v mnoha dalších. I temné stránky nese její život, konkrétně závislost na heroinu. Ze závislosti se sice vyléčila, ale příliš pozdě na to, aby zachránila své první manželství, ze kterého má dceru. Po vystřídání několika různých zaměstnání se díky svému humoru dostala na Broadway, což vedlo ke startu její úspěšné kariéry komičky, zpěvačky, herečky a scénáristky.

Zdroj: www.etonline.com

Definice slova vytrvalost

V 16 letech se rozhodl odejít ze školy a uskutečnit své muzikantské plány, i kdyby to mělo trvat roky. Silná vůle, pro vodní znamení typická, prokazatelně patří do života Bryana Adamse. V počátcích byl zpěvákem skupin „Shock“ a „Sweeney Todd“, přivydělávat si však musel mytím nádobí, prací ve zverimexu nebo v obchodě s hudbou. V 18 letech podepsal smlouvu s A&M Records na základě demo nahrávek. První album vydal v roce 1980, úspěchu však dosáhl až se třetím albem „Cuts Like a Knife“ roku 1983. Čtvrté album „Reckless“, vydané k Bryanovým 25. narozeninám, obsadilo první místo v prodeji alb a skladba „Heaven“ se probojovala na vrcholy hudebních žebříčků. Největší hit všech dob, zapsaný i do Guinessovy knihy rekordů, představuje píseň „(Everything I Do) I Do It For You“ vydaná v roce 1991 k filmu Robin Hood. Držitel významných ocenění zavítal několikrát k nám do Česka, kde má silnou fanouškovskou základnu.

Zdroj: www.shanethegamer.com

V obsazování žebříčků je sakra dobrá

Vlohy pro zpěv rozvíjela Katy Perry od devíti let, kdy chodila na lekce zpívání, které uplatňovala v kostele. Později začala veřejně vystupovat se svými písničkami, krátce studovala obor italské opery a nahrála první album, nebylo však úspěšné. V 17 letech následoval odchod do LA a spolupráce s několika nahrávacími společnostmi, z nichž talent Katy Perry nejlépe využila Capital Records v roce 2007. Zrodily se tak slavné hity „I Kissed a Girl“ a „Hot n Cold“. Největší úspěch přineslo zpěvačce album „Teenage Dream“ (2010). Stala se totiž první umělkyní v historii popu, které se podařilo ovládnout žebříček Billboard Hot 100 s pěti singly z jednoho alba, před ní to dokázal jen Michael Jackson. Kromě trhání rekordů, vytváření chytlavých songů a sbírání ocenění má Katy Perry, jakožto správná štírka, mnoho dalších zájmů. Patří mezi ně dabing Šmoulinky, vlastní parfémy, propagace počítačové hry The Sims 3, společnost Popchips, nadace UNICEF, aktivity v oblasti LGBT a ženské rovnocennosti. Před dvěma měsíci se s partnerem Orlandem Bloomem začali věnovat největšímu zájmu, dceře Daisy.

Zdroj: www.goldderby.com

Vráceno i s úroky

Aubrey Drake Graham byl spíše známý jako herec ze seriálu „Degrassi: The Next Generation“, v němž účinkoval od roku 2001 po dobu osmi let. Slavný rapper a zpěvák Drake se z něj stal až v roce 2010, kdy vydal debutové album „Thank Me Later“, které obsadilo první místo v amerických a kanadských hitparádách. Překonal několik hudebních rekordů v počtu současně umístěných písní. Jeho nejúspěšnější R&B písní je „Find Your Love“ a rapovou písní „Best I Ever Had“. V roce 2015 obvinil rapper Meek Mill Draka z toho, že si nepíše vlastní texty, načež Drake reagoval písní (= disstrack) „Charged Up“.  Vysmívá se v ní rapperům, kteří se proslavili díky spolupráci na společné písni. Nejúspěšnější songy Meeka Milla jsou „Amen“ a „R.I.C.O.“, kde hostuje právě Drake. Pamatujte si, pokud štírovi ublížíte, v nečekaný moment vám to vrátí.

Zdroj: www.theblast.com

Za svobodu

Kvůli svému původu se Marta Kubišová nedostala na vysokou školu, a tak po gymnáziu nastoupila do zaměstnání v Poděbradských sklárnách. Začínala s taneční kapelou, roku 1962 vyhrála konkurz do Stop divadla v Pardubicích, následovalo Divadlo Alfa v Plzni a poté se dostala do pražského divadla Rokoko. Jejím prvním hitem byla píseň „Loudá se půlměsíc“. V roce 1967 získala poprvé Zlatého slavíka, k čemuž přispěla např. skladba „Depeše“. Píseň „Modlitba pro Martu“ se stala symbolem národního odporu po okupaci v srpnu 1968. Populární trio „Golden Kids“ s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem fungovalo pouze 2 roky, protože roku 1970 byl Martě Kubišové nařízen zákaz zpívání. Důvodem zákazu byla údajná pornografie doložená třemi zfalšovanými fotomontážemi. Obrátila se na soud, který sice později vyhrála, ale veškeré smlouvy už byly vypovězené, hledala si tedy práci neuměleckého zaměření, v čemž jí režim příliš nepomáhal. Podpisem Charty 77 a působením jako její mluvčí se ještě více zesílilo stíhání a sledování StB. Velká odvaha a smysl pro spravedlnost – povaha štírek, povaha Marty Kubišové. Uměleckou činnost obnovila až po pádu komunistického režimu. Je držitelkou několika vyznamenání např. Řádu čestné legie. Kariéru ukončila v roce 2017 koncertem v rodném městě – Českých Budějovicích.

Zdroj: www.ireport.cz

Charismatická svědomitost nebo svědomité charisma?

Muži ve znamení štíra bývají velmi charismatičtí a v práci svědomití. Jednoho takového najdeme i u nás, a to se jménem Václav Noid Bárta. Jeho otec je textař a matka zpěvačka, není tedy žádným překvapením, že už od mala tíhnul k muzice. Učil se na zobcovou flétnu, klavír, klarinet, později jako samouk na kytaru, basu a bicí. Od 17 let byl členem skupin „Dolores Clan“, v současnosti působí v kapele „BekBek Clan“. Můžete ho potkat také na jevišti Hudebního divadla Karlín, kde zpívá a hraje např. v muzikálu „Jesus Christ Superstar“ nebo „Sestra v akci“. V roce 2015 reprezentoval s Martou Jandovou Českou republiku v soutěži Eurovision Song Contest, do finále se bohužel neprobojovali. Rockový zpěvák je autorem několika písní pro Lucii Bílou, Martina Postu a Kamila Střihavku.

Zdroj: www.centrumkultury.cz

Jak jsme se mohli přesvědčit, štíři jsou obdařeni obrovskou vůlí a přesným odhadem situace. Rozhodnutí věnovat se zpěvu a hudbě bylo správné i v případě Yvetty Simonové, Marie Rottrové, Petry Janů, Daniela Landy, Joža Ráže, Björk, Nellyho, Kevina Jonase a Anthonyho Keidise.  

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..