Header

6 podivuhodných českých seriálů, na které možná koukáte

Určitě by každý za sebe mohl přidat i pár dalších seriálů, ale teď se podíváme na zajímavosti o šesti vybraných českých pořadech, které běží v televizi.

  • Ulice

Kdo by neznal nikdy nekončící seriál Ulice? Každý všední den před půl sedmou večer usedlá k televizi přes půl milionu sledujících. V pátek, 20. listopadu 2020, tedy 15 let od začátku vysílání, poběží 3940. díl. Pokud by se divák nováček začal dívat teď na první díl, dívání mu zabere zhruba 177 300 minut. To znamená, že u seriálu stráví přes 123 dní, když bude koukat i ve spánku a bez jediné pauzy. A stejně nakonec bude o dalších asi 88 epizod pozadu.

  • Svatba na první pohled

Relativně nový pořad, který zobrazuje sociální experiment připomínající scénář amerického filmu – agentura, kde pracují samí experti na lásku, vybírá vhodné životní partnery. Zde je to však dotaženo ještě dál – přesněji ke svatebnímu obřadu. Tým složený z psycholožky, psychoterapeuta a DNA expertky vybírá z tisíce nezadaných lidí vhodný pár. Tento tým lidí vybere dvě osoby, které se poznají až na vlastní svatbě, odjedou spolu na svatební cestu a poté spolu měsíc bydlí. Pro někoho to možná zní jako vysvobození od chození na nepovedená rande, neustálého odmítání nebo věčného zklamání. Co se ovšem stane, pokud jste na dva měsíce odkázáni na osobu, která vám jednoduše nesedí? Rozhodně to zvyšuje sledovanost, jen první díl sledoval milion diváků.

  • Výměna manželek

Sám název vypovídá za mnohé. V každé epizodě vystupují dvě rodiny, zpravidla velice odlišné, vymění si manželky na 14 dní a divák sleduje, jak se s tím kdo popasuje. Pořad se vysílá od roku 2005 a letos „slaví“ svou desátou řadu. Co však čeká na diváka při sledování takové výměny? Stres, hádky, pláč, opakující se otázka „proč?“ a spousta trapných chvil. Postupem času, alespoň jak se může zdát, se konflikty mezi jednotlivými účinkujícími více vyostřovaly. Co díl, to jedna bizarnost za druhou. Hlášky jako „Mačkáš mi hada, debile“ nebo „Zuby si nečistím, protože mě z toho bolí dásně“ pochází právě z Výměny manželek. Jenom na Facebookové stránce má tento pořad přes 110 tisíc lajků a 120 tisíc sledujících.

  • Slunečná

Po Vánocích a Novém roce televizní stanice pravidelně nasazují nějaké novinky. Letos v lednu to byl i seriál Slunečná. V hlavních rolí parta mladých herců a hereček v čele s Evou Burešovou a Markem Lamborou. Setkáváme se ale i se zkušenějšími herci jako je Eva Holubová nebo Dana Batulková. První díl naprosto předčil očekávání asi každého – stal se ten večer sledovanějším než proslulá Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Peče celá země. Dívalo se na něj přes 1 milion a 280 tisíc diváků. Zajímavostí je, že slovenské verze se odvysílaly pouze 4 díly kvůli nízké sledovanosti. Pokud se bude divák zajímat blíže o herecké obsazení, zjistí, že se v seriálu angažuje celá rodina Decastelo – tatínek je výkonný producent, maminka s dětmi hrají seriálovou rodinu Dolejšů, kde tatínka hraje Leoš Noha. Další specialitou tohoto seriálu je jeho mimořádný merch – existuje stolní hra nebo třeba křížovky. Důvod, proč je však seriál zařazen v tomto článku, je kvůli jeho dějovému obsahu – dvě dědičky, sestry Popelkovy, se hádají o majetek, miliardář si hraje na chudáka. Miliardář se zamiluje do hodné „Popelky“, ta ho odmítá, ale nakonec se také zamiluje. Miliardář přijde o všechno, poté spolu tři díly chodí, pak se rozejdou, ani jeden není šťastný, něco si nalhávají, každý se je snaží dát dohromady, a když už to vypadá, že se dají dohromady, vždy to někdo nebo něco překazí! No a tak nějak pořád dokola. Okolo toho „kvokají“ vesnické drbny, probíhají žabomyší války mezi sousedy, chlapi vysedávají v hospodě a láska kvete v každém věku. No prostě seriál se vším všudy, pochopitelně.

  • Zlatá maska

Inspirováno zahraničím, převedeno do českých podmínek a naservírováno českému divákovi. Masivní reklama a propagace všude, kde se dalo. Ani to nestačilo, aby se ze Zlaté masky nestalo velké zklamání. Původní vysílací čas byl po prvních čtyřech epizodách nahrazen jiným seriálem, tento byl z „prime-time“ odsunut na pozdější čas. O co v téhle show šlo?  12 zamaskovaných známých osobností zpívalo a tančilo v pompézních kostýmech. Nejdříve v duelech, poté všichni proti všem. O postupu/nepostupu hlasovala nejen odborná porota, ale také diváci v hledišti pomocí mobilní aplikace. Pokaždé, když někdo vypadl, musel sundat svou masku. Jako první vypadl šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, dále třeba ve čtvrtém díle zápasník MMA Karlos Vémola. Překvapivou vítězkou se stala 8. listopadu 2020 Lucia Siposová, slovenská herečka, modelka, spisovatelka a podnikatelka. Takže o různorodost povolání zde nebyla nouze.

  • Sestřičky Modrý kód

Volné pokračování seriálu Modrý kód o životě čtyř sestřiček z rubavského urgentu. Důvodem, proč byl změněn koncept seriálu, je současná situace. Prý už vážných diagnóz a dramatických bojů o život bylo dost. No a tak tu máme relativně klidný rodinný seriál z lékařského prostředí. Ale tak jako tak, k reálnému životu to má daleko. Několik málo faktů, které se objevují v seriálu a nejsou reálné: sestřičky si nemusí předávat informace o pacientech, všichni všechno ví; sestřičky nejsou unavené a mají rády kyblíky z KFC; sanitář je tu od toho, aby umýval vstupní dveře nebo uklízel příjmové boxy; na ošetření nikdo nikdy nečeká, vždy se ho hned někdo ujme, najde správnou diagnózu a nasadí vhodnou léčbu; kardiochirurg může odoperovat nádor na mozku;... no a tak podobně. Celkem dobrá sci-fi.

Nevěřte všemu, co vidíte v televizi. Ne v každé rodině je rozhádaný pár s divnými návyky, ne každá Popelka může stokrát odmítnout svého bohatého prince a není všechno zlato, co se třpytí.  Pokud máte i vy tip na nějaký podivný seriál, který rádi/neradi sledujete, napište nám na náš instagramový profil radiok2ju!

 

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..