Header

Pěkně střelená hudba

Pokud chcete v životě zažít pořádné dobrodružství, vezměte si k sobě člověka narozeného v období od 23. listopadu do 21. prosince. Střelec, jakožto velký průzkumník, bude Vaším dokonalým parťákem. Navíc se snaží využít každé nové příležitosti, tak uvidíme, jestli ji správně využily i tyto hvězdy.

Fešák věrný zpěvu

Frank Sinatra začínal se zpěvem na večírcích, v kavárnách, v rádiích a v roce 1940 přijal angažmá v Orchestru Tommyho Dorseye, díky němuž se stal slavným. Od té doby začaly populární hudbu poslouchat i náctileté dívky, pro které byl Sinatra idolem. Později se vydal na sólovou dráhu. Na přelomu 40. a 50. let však začala upadat. Zpět na vrchol se dostal velmi rychle. K obnově pěvecké kariéry mu pomohl i jeho Oscarem oceněný herecký výkon v dramatu „Odtud až na věčnost“. V průběhu 50. let se zpěvákovi dařilo natolik, že v 60. letech založil vlastní nahrávací společnost. Mezi jeho slavné hity patří „My way“, „Strangers in the Night“ nebo „New York, New York“. Muži střelci rádi flirtují a náklonost žen jim lichotí. Zmíněná vlastnost mohla být jednou z příčin Sinatrových 3 rozvodů. Zpěvák s italskými kořeny získal celkem 11 cen Grammy (mimochodem ocenění vzniklo cca v polovině jeho úspěšné kariéry) a koncertoval až do svých 80 let.

Zdroj: www.rollingstone.com

Změna je život

Od dětství zpívala Anna Mae Bullock gospely v kostelním sboru. Koncem 50. let v Saint Louis potkala svého budoucího manžela hudebníka Ikeho Turnera, který navrhl změnu jejího jména na umělecké – Tina Turner. Pracovali na společných nahrávkách, z nichž je za nejúspěšnější považován revival skladby „Proud Mary“. Agresivní a brutální chování Ikeho k Tině bylo příčinou rozvodu v roce 1976, jež byl zase příčinou zpomalení zpěvaččiny sólové dráhy. Následujících 8 let zpívala soulový repertoár v různých klubech a s penězi na tom nebyla úplně dobře. Stěžejní byl pro Tinu rok 1984, kdy odstartovala svou úspěšnou kariéru. Vydala album „Private Dancer“, jehož součást tvořily známé skladby „What´s Love Got To Do With It?“ nebo „Better Good To Me“. Střelce zajímá vše, co je zrovna módní, tzv. „in“. Tina Turner změnila v té době nejen svůj hudební styl, ale i vzhled a stala se sexsymbolem. Zpěvačka má prý jedny z nejkrásnějších nohou na světě. O tom svědčí i pojistka v hodnotě několika miliónů liber. Celkem obdržela 4 ceny Grammy, byla uvedena do Rock and rollové síně slávy a také nazpívala titulní píseň k „bondovce“ z roku 1995. V současné době žije Tina Turner ve Švýcarsku.

Zdroj: www.morrisonhotelgallery.com

Temná energie

Jeden z nejznámějších rockových zpěváků pochází z Velké Británie ze 6 dětí a přezdívku Ozzy si vysloužil už na základní škole. Ano, jedná se o frontmana skupiny Black Sabbath, Ozzyho Osbourna. Kapela Black Sabbath, považovaná za zakladatele heavy metalu, ovlivnila mnoho jiných stylů. V roce 1970 vydali své první album, které ve stejném roce získalo platinovou desku. Záměrně se soustředili na psaní děsivých textů, což mělo být reakcí na horrorové filmy. Nebylo tajemstvím, že se v písních často odkazovalo na drogy, na nichž byli členové kapely závislí. Ozzy vydal se skupinou 10 úspěšných nahrávek, nicméně v roce 1979 rozjel svou sólovou kariéru. Jeho první album „Blizzard of Ozz“ brzy dosáhlo čtyřnásobné platinové desky. Během 80. a 90. let vydal 12 úspěšně prodávaných alb, koncertoval po celém světě a obdržel cenu Grammy. Střelci jsou činorodí, plní energie, kterou zaměřují na věci, jimž skutečně věří. Zpěvák se svou manželkou založil v roce 1996 Ozzfest – první národní hudební festival věnovaný hardrocku i objevování nových talentů. Manželé vložili důvěru do správné věci, festival se totiž koná každý rok a část jeho zisku věnují na charitativní účely. Skupina Black Sabbath se opět dala dohromady v původní sestavě roku 1997. Působila až do roku 2017.

Zdroj: www.zimbio.com

 

Našla se (?)

Střelecká vlastnost pátrat po smyslu, seberealizaci a potřeba nezávislosti se snad nehodí k nikomu víc než k Miley Cyrus. Nejprve se proslavila hlavní rolí v seriálu Hannah Montana (2006), který se stal rychle oblíbeným. Jako idol teenagerů vydala album „Hannah Montana“ spojené právě s fiktivní postavou, s nímž okamžitě atakovala hitparádu 200 nejprodávanější hudební desek v USA. První zpěvaččino album nemající nic společného s Hannah Montanou vyšlo v roce 2008 a opět se umístilo ve výše uvedeném žebříčku. Po filmovém zpracování populárního seriálu, několika turné či vystoupením před královnou Alžbětou II. se Miley Cyrus rozhodla zaměřit jen na herectví. Účinkovala ve filmech „Poslední píseň“, „LOL“ nebo „So Undercover“. V roce 2013, po 3 letech u filmu, následovala změna image, hudební comeback a zrod kontroverzní umělkyně. Hity „We Can´t Stop“, „Wrecking ball“ začaly trhat rekordy. Dále vydala několik alb, vyjela na turné a působila jako porotce v pěvecké soutěži. Ani dnes interpretka nezahálí, zanechává viditelnou stopu ve světě hudby. Jejím posledním počinem je skladba „Prisoner“, na které spolupracovala také Dua Lipa.

Zdroj: www.people.com

Hlas se vztahem k přírodě

Dan Bárta, zpěvák s jedinečným hlasem, nejdříve pracoval jako pomocná síla na operačních sálech v nemocnici. V roce 1991 se rozhodl vydat na uměleckou dráhu v kapele Tom Sawyer. Jeho účinkování však nemělo dlouhého trvání, a proto založil formaci Alice, se kterou vydal 3 alba. Poté se stal členem kapely Die El. Eleffant, spolupracoval i s J.A.R. Mimo jiné účinkoval v muzikálech „Jesus Chtrist Superstar“ a později „Evita“. Roku 1998 byl frontmanem uskupení Sexy Dancers. O dva roky později stál u vzniku skupiny ILLUSTRATOSPHERE, s níž úspěšně koncertuje až do teď. Za svou práci a přínos české hudbě byl Dan Bárta desetkrát oceněn Zpěvákem roku. V cenách Anděl získal dokonce ocenění Zpěvák čtvrtstoletí. Zrozenci ohnivého znamení mají hezký vztah k přírodě. Zpěvák, jehož hlas známe třeba ze soundtracku filmu „Snowboarďáci“, studuje aplikovanou ekologii na Ostravské univerzitě a zabývá se fotografováním vážek. Fotografie se dočkaly i výstavy nebo publikování v populárně-vědeckém časopisu.

Zdroj: www.festivaly.eu

Vydařené plány

Od čtyř let hrála Aneta Langerová tenis, nakonec ji to ale k hudbě táhlo více. Zpívala v dětském sboru, hrála na kytaru i klavír. Dabovala dětské filmy a ve 14 letech začala zpívat s rockovou sázavskou skupinou SPB. Jak ví většina z nás, Aneta se stala úplně první vítězkou pěvecké soutěže „SuperStar“, v roce 2004 se show jmenovala „Česko hledá SuperStar“. Zanedlouho vydala debutové album „Spousta andělů“, které obsahovalo slavné hity „Hříšná těla, křídla motýlí“, „Voda živá“ a získalo řadu hudebních ocenění. Žena střelkyně je ctižádostivá a obvykle má velké plány. Není překvapením, že nechtěla být pouze interpretkou, a tak i kvůli autenticitě začala s psaním vlastních písní. Celkem vydala 4 alba, poslední nese název „Na Radosti“, dvakrát se stala zlatou Českou slavicí, ale je nositelkou i dalších hudebních ocenění. Kromě zpěvu si vyzkoušela i řadu dalších aktivit, např. herectví, tanec a deset let byla patronkou projektu Světluška.

Zdroj: www.langerovaaneta.cz

Lidé ve znamení střelce berou život z jeho lepší stránky a dovedou inspirovat své okolí k veselejšímu pohledu na svět. Pokud jste z uvedených osobností nenačerpali pořádnou dávku inspirace, možná vám ji dodá Christina Aguilera, Edith Piaf, Jay-Z, Nicki Minaj, Billy Idol, Jim Morrison, Britney Spears, Sinead O´Connor, Dara Rolins, Milan Drobný, Heidi Janků nebo Petra Černocká.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..