Header

F5! #1 Grafárny, WoWko a Vikingové

Ahoj, já jsem Michal a vítám vás u nového pořadu F5, kde si ukážeme v rychlosti novinky ze světa her za uplynulý týden.

Trh s grafickými kartami by se měl vrátit do normálu

Trh s grafickými kartami je už delší dobu v krizi. Na vině je hlavně pandemie koronaviru, která značně postihla čínské továrny na čipy a celosvětový přepravní průmysl. Bohatší část planety nyní sedí doma na home-office a tudíž na zabití volného času si chce pořídit nějaký ten výkonnější hardware. Zároveň došlo k další kryptoměnové horečce, spousta lidí si tak pořizuje velké množství grafických karet, které zapojí do jednoho zařízení a pak mohou těžit kryptoměny, které následně mohou na slibně rostoucím trhu prodávat. Výsledkem je naprosto hladový trh a neuspokojená poptávka. Určití lidé „tzv scalpeři“ pak došli k nápadu, že by se nedostatku karet dalo zbohatnout. Začali tak hromadně skupovat veškerý nově vydaný, či aspoň trochu lepší dostupný hardware a prodávat ho na inzertních stránkách za razantně vyšší ceny. Společnost Nvidia, zabývající se výrobou grafických karet rozhodla, že u své nadcházející grafické karty RTX 3060 softwarově omezí možnost těžení kryptoměn. Slibuje si od toho, že těžaři konečně přenechají grafické karty hráčům.  Nám hráčům tak nezbývá, než jen doufat, že se na nás konečně výkonná karta za dostupnou cenu dostane. Karta bude v prodeji od 25. února s cenou od 8.800 Kč.

Zdroj: wccftech.com

Blizzard oživuje další ze svých legendárních her

Blizzard oznámil remake legendárního Diabla 2 a datadisku oblíbeného MMORPG World of Warcraft: The Burning Crusade. Informace o předělávce populární hry pro více hráčů unikly na veřejnost již ve čtvrtek, kdy studio omylem zveřejnilo press kit určený pro tisk. Burning Crusade bylo první expanzí hry World of Warcraft, vyšlo v roce 2007 a velkým tahákem bylo rozšíření tehdejšího herního světa o celou novou mapu Outland.  Dále také došlo k navýšení maximálního levelu hráčů na úroveň 70 a přibyly dvě nové rasy pro tvorbu postav. Dále bylo oznámen remake legendárního akčního RPG pod názvem Diablo 2: Ressurected. Originální Diablo 2 vyšlo v červnu roku 2000 a okamžitě se stalo jednou z nejpopulárnějších své doby. Hráče si umanul temný gotický kabátek a možnost cestovat různými herními prostředími od bažin přes pouště až do samotného pekla. Na počítači bude moct běžet až v rozlišení 4K a vyjde dokonce i na konzole. Hra bude mít razantně vylepšenou vizuální stránku a půjde libovolně přepínat mezi starou a novou grafikou. Hratelnost by se měnit neměla, ale mezi nové funkce bude patřit například ukládání herních pozic přímo do cloudu, aby měli hráči možnost hrát odkudkoliv. Bohužel nedošlo k odhalení data vydání ani jedné z her. Nám tak nezbývá, než se jen těšit až si budeme moct jednu z těchto pecek zahrát.

 

Zdroj: dalaran-wow.com

Valheim je týden po svém vydání 9. nejhranější hrou na Steamu

Jako blesk z čistého nebe přišla na začátku února akční hra Valheim, která hráčům nabízí prvky tradičního survivalu, skill systému, který jako by z Runescapu vypadl a kombinací retro grafiky s moderními efekty. Hra má na Steamu už skoro 9 tisíc uživatelských recenzí, z nichž je přes 96 procent pozitivních. Hráčům jsou nabídnuty obrovské procedurálně generované světy, propracovaný soubojový systém a stavba vlastních měst či plavidel. Síla hry také určitě tkví v hraní s ostatními hráči, v současnosti můžete hrát až s devíti kamarády najednou. Hře určitě nahrává, že se dá pořídit za příjemných 17 eur, což může i v době dnešní koronakrize přitáhnout spousta potenciálních hráčů.

 

Klikni sem nebo na obrázek a pusť si historicky první díl pořadu F5 na našem Instagramu!

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..