Header

Rybičky, rybáři jedou

Od 21. února do 20. března slaví narozeniny ryby na suchu. Lidé ve znamení ryb bývají velmi přátelští, citliví a mají velké tvůrčí schopnosti. Postrádají ale vytrvalost, a tak často své velké plány neuskuteční. Mohou dosáhnout úspěchu i bez vytrvalosti, nebo existují rybí výjimky? Odpověď níže.

Umělecký obojživelník

Liza Minelli vyrůstala v umělecké rodině. Už ve třech letech hrála ve filmu a tančila se svou matkou v newyorském divadle Palace Theatre. Právě její matka se postarala o to, aby dostala kvalitní umělecké vzdělání. Po studiích debutovala Liza Minelli v muzikálu „Best Foot Foreward“. Roku 1964 nahrála své první hudební album. Působila tedy jako herečka i zpěvačka. Za účinkování v muzikálech obdržela v 19 letech cenu Tony, což z ní udělalo nejmladší držitelku této ceny a dodnes jí stále je. Největší slávu přinesla Lize Minelli Oscarově oceněná role ve filmovém muzikálu „Kabaret“. Pozitivně ovlivnila zpěvaččin vývoj kariéry. Objevila se třeba ve filmu „Otázka času“, „New York, New York“ a pravidelně nahrávala hudební alba. Její osobní život však tolik nezářil. Ryby mívají únikové tendence k alkoholu a lékům. Ty se bohužel projevily i u zpěvačky. Stala se závislou na alkoholu, drogách a později v souvislosti s léčbou i na lécích. I po několika skandálech patří v USA mezi nejuznávanější umělkyně věnující se jak herectví, tak hudbě.

Zdroj: www.crfashionbook.com

Samostatný, aktivní

Jon Bon Jovi už od mala toužil stát se rockovou hvězdou. První krůčky udělal se skupinou Atlantic City Expressway, poté působil jako frontman kapely The Rest, s níž nasbíral zkušenosti díky živým vystoupením. Z kapely byl vyhozen, aniž by věděl proč, a tak začal pracovat u svého bratrance v nahrávacím studiu. Roku 1982 napsal píseň „Runaway“, která v rádiích slavila úspěch. Následně podepsal smlouvu se společností „Polygram“ a založil kapelu Bon Jovi. První dvě alba nezískala takový ohlas, jak by si kapela přála. Se třetím albem „Slippery When Wet“ už se to povedlo. Deska obsahovala slavný hit „Livin On A Prayer“ nebo „You Give A Bad Name“.  Během čtyř let objeli 2 turné, odehráli 437 koncertů a vydali další album. V roce 1990 si dala kapela pauzu. Jon Bon Jovi se věnoval sólové dráze, napsal např. soundtrack k filmu „Mladé pušky II“ nominovaný na Oscara. Takže tvrzení, že zrozenci vodního znamení jsou nesamostatní  a většinou pasivní u Jona neplatí. Po 2 letech se členové Bon Jovi opět sešli a pokračovali v tvorbě. Na kontě má skupina 19 alb (poslední z roku 2016). Zpěvák hrál v několika filmech, založil nadaci The Jon Bon Jovi Soul Foundation a jako skladatel byl uveden do síně slávy.

Zdroj: www.vocalistbandrock.blogspot.com

Zazářila s rodným městem

Máme tady další hvězdu, které pomohl v začátcích The X Factor. Pěvecká soutěž dala Camilu Cabello, stejně jako Harryho Stylese z minulého článku, dohromady s dalšími talentovanými zpěvačkami. Vytvořily skupinu Fifth Harmony. Po obsazení třetího místa podepsaly smlouvu s nahrávací společností, věnovaly se spíše coverům, nahrály své první EP a dělaly předskokanky na několika koncertech. Po 2 letech vydaly album Reflection s úspěšným singlem „Worth It“. V roce 2016, kdy za sebou měla skupina turné a další desku s oblíbenými písničkami, ohlásila Camila Cabello svůj odchod. Zpěvačku působení ve Fifth Harmony nenaplňovalo, a tak se, jako silná žena ryba, která ví, co chce, rozhodla pro sólovou kariéru. První písní rodačky z Havany byla „Crying In The Club“, ale mnohem větší úspěch zaznamenala píseň druhá – „Havana“. Ovládla žebříčky hitparád v nespočtu zemí, získala ocenění MTV Video Music Awards za nejlepší videoklip roku 2017 a trhala řadu rekordů. Debutové album pod názvem „Camila“ vyšlo v roce 2018. Všem se také vybaví singl „Señorita“ nazpívaný se Shawnem Medesem. Poslechnout si můžete i zpěvaččino druhé album „Romance“.

Zdroj: www.camilacabello.com

Úspěch střídal skandál

Justin Bieber je jedním z umělců, které proslavil YouTube. Na této platformě objevil covery 12letého chlapce manažer talentů Scooter Braun. Justin Bieber se svou matkou následně podepsali smlouvu s manažerovou nahrávací společností a začali pracovat na rozvoji kariéry. Už po týdnu si zazpíval např. s Usherem. První singl „One Time“, vydaný roku 2009, slavil úspěch po celém světě a vynesl Kanaďanovi platinové i zlaté desky. Debutové album „My world“ se pyšnilo podobnými výsledky. Justin Bieber pak vystupoval naživo v několika pořadech. Zazpíval i pro tehdejšího prezidenta USA Baracka Obamu. Zpěvákova tvorba v průběhu čtyř let ve zkratce: písnička, úspěch, videoklip, písnička, písnička, 1. místo hitparády, turné, album, film, úspěch, album, vítězství, album, turné, písnička, film, písnička atd. Na druhé straně stojí zpěvákovy skandály. Možná s nimi souvisí povaha ryb, které nemají rády žádná omezení. Justin Bieber byl obviněn z vandalismu, řízení pod vlivem omamných látek, napadení řidiče limuzíny, což nakonec vyústilo k petici o vyhoštění z USA. K vyhoštění nakonec nedošlo, postavili se za něj jak fanoušci, tak Michelle Obamová. V roce 2015 tedy všem slíbil, že se změní. Od té doby vznikla třeba píseň „What Do You Mean?“, „Sorry“, „Yummy“ nebo „Anyone“.

Zdroj: www.hypebeast.com

Český soprán světového formátu

Pokud Vám jméno Emilie Paulina Jindřiška Kittlová nic neříká, dám vám malou nápovědu. Je to paní, kterou ti šťastnější z nás alespoň jednou drželi v ruce, máme totiž její portrét vytištěný na bankovce. Správně, jde o Emu Destinnovou. Slavná česká operní pěvkyně působila ve svých 18 letech nejprve jako autorka divadelních her. Ve 20 letech se začala ucházet o místo zpěvačky v Národním divadle, kde ji ale nepřijali. Až její čtvrtý pokus vyšel. Roku 1897 získala angažmá v drážďanské dvorní opeře. Po odehrání role Santuzzy z opery „Sedlák kavalír“ ji císař Vilém II. udělil titul První dramatický soprán a usiloval o její přízeň. Ema Destinnová však chtěla lásku nalézt v Česku. Pro ryby je domácí prostředí vším. Představuje místo bezpečí, kde lze snít o roli hrdiny, což se odhodlané pěvkyni splnilo. Po nějakém čase přeci jen v Národním divadle zakotvila např. jako Libuše. Ovace ale sklízela po celém světě. Objevila se na prknech New Yorku, Paříže, Londýna a dalších zemí. Zpívala dokonce i na korunovaci krále Jiřího V. Během první světové války spolupracovala s národním odbojem a byla pod dohledem rakouské policie. Po válce se do zahraničí ještě párkrát podívala, ale potýkala se už se zdravotními potížemi.

Zdroj: www.operaplus.cz

V naší paměti se neztratí

V současné době patří Miroslav Slodičák neboli Marek Ztracený mezi nejoblíbenější české zpěváky. Rodák ze Šumavy hrál na klavír a skládal hudbu od dětství. Vystudoval konzervatoř v Praze, poté pracoval na svém rozvoji. V roce 2008 se už v pozadí nedržel, což bývá pro zrozence ryb typické. Přišel s hitem, který zaplavil rádia po celé České republice. Uhádli jste? Ano, řeč nemůže být o ničem jiném než o písni „Ztrácíš“, s níž vyhrál na polském mezinárodním festivalu PBS Bank Carpatia festival Rzeszow v kategorii zpěv a nejlepší píseň. Ocenění získal samozřejmě i u nás, konkrétně Českého slavíka v kategorii Objev roku. Do dnešního dne vydal 7 alb, za zmínku stojí i další oblíbené skladby, jako „Vlastní svět“, „Naše Cesty“ nebo „Tak se nezlob“. Začátkem minulého roku uspořádal velký koncert v O2 aréně, kde se objevili známí hosté a kde požádal svou partnerku o ruku. Pokud jste milovníkem zimy a nevíte, proč byste se měli těšit na léto, dám vám k tomu jeden důvod. Marek Ztracený plánuje Tour de léto 2021, kdy zavítá i na jih Čech. Vstupenky jsou právě v prodeji. 

Zdroj: www.marekztraceny.cz

Nevím jak vy, ale já nemám pocit, že by uvedeným zpěvákům a zpěvačkám chyběla vytrvalost. Ani plachost mi k jejich životům moc nesedí, ale kdo ví? Možná, že u Adama Levina, LP, Chrise Martina, Ireny Cary, Becky G, Jamese Arthura, Radůzy, Martina Maxy, Matěje Rupperta nebo Lucie Vondráčkové je tomu jinak.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..