Header

Energické trknutí

Období od 21. března do 20. dubna patří ohnivému znamení. Stejně jako srší nezkrotná energie z ohně, srší i z beranů. To, čeho na rozdávání opravdu nemají, je trpělivost. Svých snů by dosáhli nejraději hned. Jak velkou dávku trpělivosti potřebovali jarní zrozenci, aby se stali slavnými zpěváky a zpěvačkami?

Její Veličenstvo

Aretha Franklin začínala se zpíváním gospelů v kostele a první nahrávky vydala už ve 14 letech. Pauza ve zpěvu přišla ale také velmi brzy. Jako teenager se stala matkou. Návrat ke zpívání nebyl pro Arethu Franklin jednoduchý. U nahrávací společnosti Motown and RCA se jí nedařilo několik let. Zlomový byl rok 1967, kdy se píseň „I Never Loved a Man (The Way I Love You)“, vydaná u jiné společnosti, stala hitem. Pod stejným názvem vyšlo i zpěvaččino album, které obsahovalo další úspěšné skladby, určitě vám něco řekne třeba „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman“. V roce 1968 získala cenu Grammy za nejlepší R&B přednes. Od té doby se pro ni tato cena stala každoroční rutinou (na kontě jich má 11). Ženy ve znamení berana bývají schopné dosáhnout velkých výkonů. Zpěvaččiny již zmiňované Grammy, nejprodávanější gospelové album po dobu 24 let, úspěšné duety v 80. letech a uvedení do rock-and-rollové síně slávy jsou toho důkazem. Poslední album „A Woman Falling Out Of Love“ vydala v roce 2011 na počest své padesátileté kariéry. Aretha Franklin zemřela v roce 2018 a je přezdívaná královnou soulu.

Zdroj: www.rollingstone.com

Zasloužený titul

Ve čtyřech letech začal hrát Reginald Kenneth Dwight na piano, od jedenácti studoval na Royal Academy of Music a od šestnácti let si přivydělával hrou na piano po hospodách. Společně s Berniem Taupinem, jeho dlouholetým textařem, pracoval od roku 1966 jako skladatel pro hudební nakladatelství. Následovala úřední změna jména na Elton John. První zpěvákovo ne úplně úspěšné album „Empty Sky“ vyšlo v létě 1969. O popularitu se postaralo následující rok až album druhé s hitem „Your Song“. Od té doby obsazovaly skladby a desky Eltona Johna první místa světových žebříčků. Koncem 80. let se aktivně podílí na boji proti AIDS. Založil i vlastní nadaci Elton John AIDS Foundation. Za opakovanou charitativní činnost mu byl udělen roku 1998 rytířský titul. K beranům rytířské způsoby zkrátka patří. Extravagantní zpěvák získal celkem 5 cen Grammy. Jednu z nich za píseň „Candle In The Wind“, která zazněla na pohřbu jeho kamarádky princezny Diany.

Zdroj: www.festicket.com

Zrodila se lady

Na škole byla Lady Gaga svými spolužáky šikanovaná. Jo, jen kdyby věděli, kam to dotáhne. Po maturitě pokračovala ve studiu na univerzitě, ale v 19 letech rodičům oznámila, že studium ukončí a bude se věnovat hudební kariéře. Odvaha tehdy ještě Steffani Germanottě jako správné beraní duši nechyběla. Zpívala se skupinou SGBand, s níž vydala dvě EP. V roce 2006 si zpěvačky všiml hudební producent Rob Fusari, který její vokály přirovnal k Freddiemu Mercurymu. Jméno Lady Gaga vzniklo podle písničky Quennů „Radio Gaga“. Zpěvačku proslavila skladba „Just Dance“ napsaná během deseti minut. Úspěšné bylo i celé album „The Fame“, jehož součástí byla právě „Just Dance“ nebo třeba „Poker Face“. Mimo sebe psala Lady Gaga písně ještě pro Britney Spears, Fergie a Pussycat Dolls. Přes „Born This Way“, několik cen, vystoupení na Oscarech, Grammy, „Perfect Illusion“, „Million Reasons“ se dostáváme do roku 2018. Film Zrodila se hvězda, v němž si milovnice módy zahrála hlavní roli, zaznamenal celosvětový úspěch. To ostatně potvrzuje nespočet nominací a ocenění. Před třemi měsíci zazpívala Lady Gaga americkou hymnu při inauguraci prezidenta USA Joea Bidena.

Zdroj: www.latimes.com

S Happy může být happy

Pharell Williams působil a stále ještě působí jako hudební producent. S kolegou Chadem Hugem vytvořil písně pro známé umělce jako je Snoop Dogg, Jay-Z, Britney Spears, Nelly, Janet Jackson, Beyoncé, Gwen Steffani. Možná s tím má co dočinění Pharellovo znamení. Berani totiž dokáží strhnout druhé k radostné spolupráci a producentovi se povedlo strhnout kromě uvedených hvězd i Justina Timberlakea. Za produkci Timberlakeova alba „Justified“ získal cenu Grammy. Co ale zpěv? Od roku 1999 je Pharell Williams členem skupiny N.E.R.D, s níž vydal čtyři alba, z toho dvě zlatá. Sólové album „In My Mind“ vzniklo v roce 2006. Celý svět však obletěl až hit „Happy“ z roku 2013. Singl obsadil první místo v žebříčku Billboard Hot 100  a stal se platinovým rovnou šestkrát. Úspěch slavilo i album „G I R L“. Cenu Grammy získal v roce 2014 za nejlepší nahrávku a počin dua/skupiny s Daft Punk a skladbou „Get Lucky“. Totéž ocenění si přinesl o rok později za nejlepší současné urban album „G I R L“, nejlepší videoklip a živé vystoupení s písní „Happy“.

Zdroj: www.vegnews.com

Z jejího nadšení jsme nadšení

Ve světě hudby se objevila Lucie Bílá potom, co se vyučila dámskou krejčovou. První zkušenosti sbírala s rockovými kapelami Rock-Automat, Vitacit a Arakain. Sólovou kariéru odstartovala skladba „Neposlušné tenisky“ z roku 1985. Mnohem větší úspěch přišel až s účinkováním ve známých muzikálech jako Les Misérables, Zahrada rajských potěšení, Dracula, Krysař, Johanka z Arku a další. Muzikálové období doprovázely oblíbené hity „Láska je láska“, „Zpíváš mi requiem“ nebo „eSeMeS“. Celkem vydala zpěvačka 14 samostatných alb a na více než 10 se podílela. Jak všichni víme, Lucie Bílá je několikanásobnou českou slavicí. Kromě Slavíků má doma i 3 ceny Grammy, 3 ceny Hudební akademie, 13 cen Anděl, zvláštní cenu Anděl za zpěvačku 25letí a Státní vyznamenání ČR za přínos pro zemi. Berani se vrhají do práce s nadšením a zpěvačka ho nevkládá pouze do hudby, soustředí se také na pomoc druhým. Můžeme si například zakoupit kávu LB Coffee, čímž přispějeme na nákup pomůcek pro osoby se zdravotním postižením a osobám v mimořádných situacích.

Zdroj: www.region.rozhlas.cz

Boj

Beran dokáže bojovat za to, po čem touží. Písničkář Karel Kryl toužil být svobodný. Prostřednictvím písní a básní protestoval proti komunistickému režimu. První desku vydal v roce 1969, půl roku po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Píseň „Bratříčku, zavírej vrátka“ vznikla prý přesně 28. srpna 1968 (později byla zakázána). Na desce byla třeba ještě píseň „Anděl“, „Salome“ nebo „Král a klaun“. V září 1969 odjel Karel Kryl na písničkářský festival do Německa, kde zůstal následujících dvacet let. Všechny jeho písně, básně vycházely v exilu, spolupracoval také se Svobodnou Evropou a vystupoval pro své krajany v Evropě a Americe. Karel Kryl se vrátil do rodné země po roce 1989. Od roku 1990 kritizoval porevoluční vývoj politické situace, např. možný rozpad Československa. Vznikla skladba „Kádrují mě“, „Demokracie“, album „Monology“ a další díla. Karel Kryl obdržel spoustu ocenění, velkou část bohužel im memoriam. Za zmínku stojí cena Česká Gramy, medaile Za zásluhy II. stupně a Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. Třídy.

Zdroj: www.ct24.ceskatelevize.cz

Je možné, že všechny uvedené osobnosti se svou (ne)trpělivostí bojovaly, ale jejich odvaha ten nedostatek pěkně vykompenzovala. Pokud Vás zajímá, jak to mají další berani, podívejte se na kariéru Erica Claptona, Jessie J, Mariahy Carey, Anny-Marie, Fergie, Celiné Dion, Emmy Drobné, Terezy Maškové, Dalibora Jandy, Radka Bangy, Ivety Bartošové, Petra Spáleného a Marty Jandové.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..