Header

Koncert není korida

Kdo by řekl, že klidnou povahu mají právě lidé narození ve znamení zvířete, jehož rozzuřenost krotí toreadoři. Pro býky, kteří slaví narozeniny od 21. dubna do 21. května, je kromě klidu typická i zodpovědnost. Zachovaly vždy chladnou a zodpovědnou hlavu následující osobnosti?

Talent si domov najde

Zrozencům zemského znamení hudební sluch a často pěkný hlas nechybí. To nemůže potvrdit nikdo jiný než žena přezdívaná First Lady of Song. V dětství poslouchala Ella Fitzgerald desky Louise Armstronga, Binga Crosbyho a zamilovala se do zpěvu Conee Boswellové. Když bylo zpěvačce 15 let, zemřela ji matka, krátce na to otčím a ocitla se tak v sirotčinci. Po problémech s policií navštěvovala střední školu pro mladistvé delikventy, odkud ale utekla. Na nějaký čas se z ní stala bezdomovkyně. Roku 1934 vyhrála soutěž mladých talentů v New Yorku a její život se začal obracet k lepšímu, mnohem lepšímu. Začala zpívat s kapelou Chicka Webba. Do podvědomí veřejnosti se dostala např. s písní „A-Tasket, A-Tasket“. Od roku 1942 vystupovala samostatně. Vznikly úspěšné hity jako třeba „It´s Only A Paper Moon“, „Flying Home“ nebo „Cheek to Cheek“. Ella Fitzgerald, která se věnovala jak jazzu tak popu, vydala za celou svou kariéru více než 40 alb a obdržela 13 cen Grammy. Zpěvačka zemřela v 79 letech. Pro mnoho hvězd byla a je velkým vzorem.

Zdroj: www.biography.com

To je (B)ono

Paul David Hudson se stal členem kapely Feedback ve 14 letech. Ani jedno vám nic neříká? A co takhle Bono Vox se stal členem kapely U2 ve 14 letech. Už jste doma? Věřím, že ano. Členové uskupení nejprve nebyli se zpěvem a hrou na kytaru tehdy ještě Paula úplně spokojení. Názor přehodnotili, jakmile se Bono předvedl na koncertu jako správný showman. První demo nahrávku mohli vytvořit díky vítězství v irské hudební soutěži roku 1978. Ve stejném roce změnila kapela název na U2. Debutové album „Boy“ vyšlo v roce 1980 a rozpoutalo stále trvající úspěch rockové skupiny. Členové se nikdy netajili tím, že se v tvorbě projevuje náboženská víra. Na kontě mají 22 cen Grammy. Největší slávu jim přinesly hity „With or Without You“ a „Still Haven´t Found What I´m Looking For“. Autorem většiny textů je právě Bono. Charakteristiky býka bychom mohli u zpěváka najít v pracovitosti i odpovědnosti, s níž k práci přistupuje. Kromě hudební tvorby se totiž věnuje vlastní módní kolekci, řetězci potravin a především charitativní činnosti, kterou se snaží pomoci nejchudším zemím světa. Britskou královnou byl Bono Vox povýšen do rytířského stavu.

Zdroj: www.rollingstone.com

Staronová

První cenu získala Adele v 19 letech. Vyhrála kategorii určenou umělcům, kteří ještě nevydali žádné album. S vydáním debutové desky pod názvem „19“, podle jejího věku, se začal úspěch jenom valit.  Druhé album začala nahrávat o 2 roky později. Hádejte jaký má název! Nejenom fanoušci Adele jistě uhodli, že „21“. Jeho součástí jsou skladby „Rolling in the Deep“ a „Set Fire to the Rain“, jež se staly oblíbenými po celém světě. Není proto divu, že zpěvačka obdržela 6 cen Grammy a překonala několik hudebních rekordů. Na kontě má i Oscara za píseň „Skyfall“ k bondovce. Společně s albem „25“ přišel hit „Hello“, jehož úspěšnost asi popisovat nemusím. Žena ve znamení býka má ráda domácí klid, luxus a pohodlí, což možná souvisí s tím, že britská zpěvačka bydlí v sídle s deseti ložnicemi. A proč ne? Adele si to rozhodně může dovolit. Před rokem na své narozeniny zpěvačka všechny překvapila. Podařilo se jí zhubnout přes 40 kilogramů. I když se její váha změnila, hlas zůstal stejně jedinečný.

Zdroj: www.today.com

Otevřená uzavřenost

Do povědomí hudebního světa se Sam Smith dostal prostřednictvím písně „Latch“. Po 4 měsících vydal první píseň „Lay Me Down“, ta zároveň patřila do debutového alba. Ve Velké Británii i USA se prodalo přes jeden milion kusů. Sam Smith se tak stal jediným umělcem, kterému se to v roce 2014 podařilo. Žebříčky obsazoval i s dalším hitem z tohoto alba „Money on My Mind“, ale později především se „Stay With Me“, za nějž má i jednu ze čtyř cen Grammy. Stejně jako Adele, také Sam Smith nazpíval titulní píseň k filmu o Jamesovi Bondovi. „Writing´s On the Wall“ najdete dokonce v Guinessově knize rekordů. V roce 2017 vydal druhé album a první příčky žebříčků opět nechyběly. Zpěvákovu novější tvorbu zastupuje např. píseň „Diamonds“. Býci bývají často uzavření. Ať už je nebo není takový i Sam Smith, nic se nemění na tom, že se veřejnosti ne jednou otevřel. Prozradil, jak to má s orientací a že trpí obsedantně-kompulzivní poruchou.

Zdroj: www.capitalfm.com

Ukolébavky zpívat rozhodně umí

Markéta Konvičková, rodačka z Třince, rozjela svou pěveckou kariéru v 15 letech, kdy prošla soutěží Superstar a obsadila 9. místo. V roce 2010 vydala debutové album „Na šňůře perel", na němž se podílel např. Michal David nebo Petr Bende. Kromě skladeb, které sklízely oblíbenost rádií, vyjela s kapelou No Talking na turné. Na podzim se stala Objevem roku v anketě Český Slavík Mattoni i hudebních cenách Óčko. V následujících letech absolvovala turné mimo Česka i v Turecku, hostovala na koncertech jiných českých interpretů, vydala další čtyři alba společně s dalšími úspěšnými písničkami („Věř si“, „Bloudím“, „Toužím“), účastnila se třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas, vystoupila na Českém slavíku, kde složila písní Věry Špinarové poctu českým umělcům. Do dnešního dne toho má zpěvačka na kontě opravdu hodně. Rodina znamená pro býky všechno. Chtějí poskytnout to nejlepší. V září se Markétě Konvičkové narodila dcera, a tak je teď především maminkou.

Zdroj: www.marketakonvickova.com

Rocker s velkým R

Kdo jiný by mohl potvrdit umělecké nadání býků než Petr Janda. Tvořivost zemského znamení se u rockového zpěváka projevila v maximální míře. I když se vyučil spojovacím mechanikem a tři roky v oboru pracoval, hudbě se věnoval od dětství. Během 60. let prošel třemi kapelami. Následně vznikla skupina Olympic. Na prvních dvou deskách se objevily dnes už vlastně nesmrtelné hity např. „Želva“. Petr Janda skládal písně také pro jiné známé zpěváky, za zmínku určitě stojí Václav Neckář, Marie Rottrová nebo Hana Zagorová. Stejně jako většina kapel i členové Olympic prodělali krizi. Dokázali se s ní však vypořádat a Česku tak přibyli další hity. Přiznejte si, že minimálně jednou jste zpívali „Okno mé lásky“ a „Jasná zpráva“. Skupina získala také Zlatého a Českého slavíka, kterým se může pochlubit i frontman. Několikrát se Petr Janda umístil na 2. místě. Mimo skupinovou tvorbu vydal i dvě sólová alba. Olympici jsou v současné době stále pohromadě a Petr Janda se řadí k legendám české rockové hudby.

Zdroj: www.reflex.cz

Jak můžeme poznat o býky s klidnou a trpělivou povahou není na světě nouze. Změní na tom něco Jiří Korn, Tomáš Klus, Linda Finková, Iva Frühlingová, Petr Hapka, Cher, Barbra Streisand, Natalia Oreiro, Enrique Iglesias a Travis Scott?

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..