Header

Hudební komplikace

Horké období od 22. června do 22. července patří vodnímu znamení, které bývá označované za nejkomplikovanější. Důvodem pro toto tvrzení je výrazná citlivost a tím pádem i zranitelnost. Není tedy žádným překvapením, že pocit bezpečí znamená pro raky všechno. Kde ho získají? Třeba na stagi.

Rockerku nic nevyplaší

Od patnácti let cestovala Courtney Love celým světem a snila o kariéře rockové hvězdy. Než se její sen stal skutečností, prošla různými zaměstnáními. Působila v několika kapelách např. Faith No More nebo Pagan Babies, které ale kvůli zpěvaččině údajné dominanci neměly dlouhého trvání. Zlomový moment nastal v roce 1989, kdy si Courtney Love podala inzerát do punkového fanzinu. Odpovědi se dočkala od kytaristy Erica Erladsona, následovalo založení kapely Hole a s ním vydání úspěšného debutové alba „Pretty on the Inside“. V tomto období se zpěvačka mimo jiné seznámila se svým budoucím manželem Kurtem Cobainem. Druhé, podle kritiků nejlepší album „Live Through This“ vydala skupina v roce 1994. Nominaci na cenu Grammy přineslo ale album „Celebrity Skin“, jež bylo zároveň poslední. Courtney Love se poté vydala na sólovou dráhu, s úspěchem se však zpočátku nesetkala a doprovod ji dělaly často drogy. Po nařízené protidrogové léčbě vydala životopis „Dirty Blonde“ a druhou desku. V životě nejkontroverznější ženy v historii roku, jak ji nazval časopis Rolling Stone, račí plachost prostor rozhodně neměla. Jak je tomu asi teď?

Zdroj: www.vanityfair.com

Přívliv

Na Vánoce se hit „Last Christmas“ rozléhá všude kolem nás. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Nikdo ale nemůže říct ani ťuk ke schopnosti tvorbou ovlivnit okolí, kterou zpěvák této písně, jakožto zrozenec ve znamení raka, oplývá. George Michael začínal nejprve jako DJ. Pěvecky se poprvé realizoval v kapele The Executive, jež se brzy rozpadla. V roce 1981 založil kapelu několikanásobně úspěšnější – Wham. Oblibu si získala především skladbami „Wake Me Up Before You Go-Go“ nebo „I’m Your Man“. Po 5 letech i ji dostihl rozpad a George Michael rozjel sólovou kariéru. Fanoušky si písní „Careless Whisper“ udržel a neztratil je ani v následujících letech. Díky albu „Faith“ vyhrál v roce 1987 cenu Grammy. Nejhranější interpret britských rádií nazpíval také populární duet s Arethou Franklin nebo Eltonem Johnem. V životě ho mimo hudebních úspěchů potkal krátkodobý pobyt ve vězení jako trest za řízení pod vlivem drog a způsobení nehody. Od roku 2011 trpěl zdravotními problémy. Zemřel v 53 letech na selhání srdce.

Zdroj: www.dailynews.com

Grande empatie

Arianu Grande jsme v Česku mohli poprvé zaregistrovat jako herečku v teenagerském seriálu „V jako Victorie“. K hudbě ji to táhlo mnohem více, a tak se od léta 2010 věnovala tvorbě debutového alba. To přišlo na svět pod názvem „Yours Truly“ v roce 2013, kdy se zároveň uchytilo na první příčce žebříčku Billboard 200. Své místo v nejrůznějších hitparádách našly také skladby z této desky, např. „The Way“ nebo „Baby I“. V následujících letech se zpěvaččina fanouškovská základna rozrůstala. Není divu, získala cenu People‘s Choice Award, vystoupila v Bílém domě, vydala další dvě alba a nemalé množství úspěšných hitů. Bohužel se Ariana Grande setkala i s neštěstím. Po jejím koncertě v Manchester Arena roku 2017 došlo k teroristickému útoku, při kterém zemřelo 23 lidí a 119 bylo zraněno. Následně uspořádala zpěvačka benefiční koncert One Love Manchester, na němž vystoupilo několik slavných osobností a jehož výtěžek putoval právě obětem útoku. Projevilo se i empatické chování ženy ve znamení raka. Ariana Grande toho má na kontě k dnešnímu dni opravdu hodně, jejím posledním počinem je píseň „I Don’t Do Drugs“ s Dojou Cat.

Zdroj: www.vogue.com

Představme si draky

V roce 2008 založil Dan Reynolds se svým spolužákem z vysoké školy kapelu Imagine Dragons. První úspěšná píseň „It‘s Time“ obklopila hudební žebříčky jako Billboard Alternative nebo Billboard Rock, videoklip přinesl nominaci na MTV Video Music Award a nakonec se píseň stala platinovou. Debutové album „Night Visions“ vydané roku 2012 doslova zahltilo svět. Jeho součástí byl, v USA zlatý, singl „Radioactive“. Od té doby skupina vyrazila na 3 turné, které pokaždé nesly stejný název jako vydaná alba. Hity od Imagine Dragons se objevily také v několika filmových dílech např. „Tranformers: Zánik“ a „Raubíř Ralf a internet“. Za většinou textů stojí právě frontman kapely Dan Reynolds. Hit „Bad Liar“ složil se svou manželkou poté, co se dali před oznámeným rozvodem opět dohromady. Třeba u čtyřnásobného otce sehrál určitou roli račí smysl pro rodinný život. Zpěvák bojuje také za práva LGBT komunity a s ostatními členy skupiny dlouhodobě pomáhá lidem, kteří bojují proti rakovině.

Zdroj: www.reviewjournal.com

Nezapomenutelné sladké mámení

Kariéra Heleny Vondráčkové odstartovala vítězstvím v soutěži Hledáme nové zpěváky roku 1964. Po maturitě působila 3 roky v divadle Rokoko. Během tohoto období nazpívala hit „Pátá“, „Mám ráda cestu lesní“ a stala se šíleně smutnou princeznou. Po odchodu z divadla vytvořila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem známé trio Golden Kids. Začátkem 70. let došlo k jejich rozpadu a Helena Vondráčková vystupovala opět sólově. Úspěch slavila především s převzatými hity např. „Dvě malá křídla tu nejsou“. Ženy narozené pod nadvládou měsíce oplývají šarmem, který pražské rodačce nelze odepřít. Zároveň ale nemají rády změny, což se neslučuje se zpěvaččinou častou změnou stylů i střídáním doprovodných kapel za účelem udržení moderního projevu. Od 80. se objevovala často v televizi, kde zpívala oblíbené duety s Jiřím Kornem, získala titul zasloužilá umělkyně a později hrála v muzikálech. V roce 2001 si domů odnesla ocenění Zpěvačka roku a byla uvedena do Síně slávy. Helena Vondráčková, jejíž tvorbu si můžete přehrát nejen v češtině, ale i němčině, japonštině, polštině, latině, italštině, slovenštině, ruštině, angličtině nebo francouzštině, je mezinárodně nejúspěšnější českou zpěvačkou.

Zdroj: www.vondrackova.cz

Pan umělec

V 6 letech odešel známý český Plzeňák do Prahy. O 7 let později se se svým spolužákem neúspěšně pokusil emigrovat a dva roky na to ho potkalo zklamání při přijímačkách na UMPRUM. Především na žádost otce, který moc neholdoval synovu uměleckému založení, následovalo vyučení elektromontérem. Díky soutěži Hledáme nové talenty z roku 1958 začal Karel Gott pravidelně vystupovat s orchestrem Karla Krautgartnera. Studium na konzervatoři, zahraniční zájezd, první vydaná gramodeska, angažmá v divadle Semafor, účinkování v televizi. To všechno patří ke zpěvákovým začátkům završeným 1. Zlatým slavíkem. Po odchodu ze Semaforu založil s bratry Štaidlovými divadlo Apollo, slavil úspěch s písní „Trezor“ a vydal první samostatnou LP desku. Když kariéru Karla Gotta vezmeme opravdu „letem světem“ zastavíme se v 70. letech, kdy získal titul zasloužilý umělec nebo nejpopulárnější zahraniční zpěvák v SSSR, 80. letech u Platinové desky Supraphonu nejprodávanějšímu interpretovi v dějinách československého gramofonového průmyslu, další stanicí jsou 90. léta a Karel Gott jako první člen Síně slávy Akademie české populární hudby. V novém století byl součástí rozlučkového koncertu s Václavem Havlem, stal se nejoblíbenější českou celebritou roku 2005, vydal album Sentiment nebo třeba Dotek lásky a slavil úspěch s hitem „Srdce nehasnou“ nazpívaný s dcerou Charlottou. Mimo zpěv sdílel několikanásobný český slavík stejnou vášeň pro malování, což se shoduje s charakteristikou raků, jež jsou milovníky umění, kultury a hudby. Od roku 2018 trpěl Karel Gott leukémii. Zemřel ve věku 80 let.

Zdroj: www.karelgott.com

Ať už bývá vyšší míra emocí někdy na škodu, jindy zase ku prospěchu, jedno je jisté – raky s pěveckým nadáním v hudebním světě nic a nikdo nezraní. Potvrdí to snad i dráha Waldemara Matušky, Nadi Urbánkové, Yvonne Přenosilové, Jarmily Šulákové, Daniela Nekonečného, Michala Davida, Petra Kotvalda, Michala Malátného, Moniky Bagárové, Terezy Černochové, Nicole Scherzinger, Seleny Gomez, 50 Centa nebo Ryana Teddera, kde největší zbraň představuje nebo představoval mikrofon.

Návrat na hlavní stranu

Mohlo by zaujmout..