Header

Honest View - Pátek 23.09.2022 (20:00 - 22:00)

  • Standardně od: 20:00
  • Standardně do: 22:00
  • Den v týdnu:Pátek
  • Moderovaný:
  • Moderují:
    •  různí moderátoři

Formát: Nahrávky

 

Náš pořad se snaží představit studentům enviromentální a sociální témata společnosti. O všem se budeme bavit volnou diskuzí, na základě vlastních zkušeností a poznatků z našeho života. Naším cílem je vzbudit zájem o veřejná témata a zničení stigmatu kolem angažovanosti.

 

19.3. Naše konzumní společnost

Věděl jsi, že kdybychom zvrátili současný problém plýtvání potravinami, mohli bychom ušetřit dostatek jídla na to, abychom nakrmili 2 miliardy lidí?  Je to tak! Naše společnost se dělí na dva tábory, jedni si NEuvědomují postupné dopady svého chování a druzí se snaží najít cesty, jak předcházet následkům konzumního chování a býti více odpovědní v tomto slova smyslu. Dočetl jsi až sem? Tak ti není toto téma  lhostejné a pusť si naše vysílání.

23.4. Unpopular opinions

Neupřímnost moderní společnosti, to je to, co mi na současné době vadí. Z života vymizela veškerá autenticita a počínání mnoha z nás je jen pouhým pozérstvím.. Jsou hipsteři stále hipsteři, když je to dnes vlastně moderní? Pomáhají lidé konzumací „avo-toustů“  planetě, když víme, že k vypěstování avokáda je třeba obrovské množství vody? To, kde je hranice mezi reálnou tváří nás všech a naší touhou zapadnout bude jedno z několika témat, kterými se budeme zabývat. Pro všechny z nich ale platí, že budou v dnešní době nejspíš „nepopulárními názory“.

16.5. Problém nerovnosti (nejen) v době korony

Uplynulý rok nám osvětlil hned několik nových témat, která by se v budoucnu mohla proměnit v problémy. Mezi nimi je bezpodmínečně i otázka nerovností na všech měřítkách a ve všech směrech: genderové, rasové, třídní, intelektuální nebo nerovnosti globálního Severu a Jihu. Kde tyto nerovnosti vznikají? Kdo je privilegovaný v aktuální situaci? Nemůže za to všechno jen kapitalismus? Jak se jako jedinec zasadit o snížení těchto nerovností? Tohle všechno v epizodě Honest View 16. května.

Datum Název Přehrát
Tento pořad zatím nemá žádné archivní nahrávky